Yükleniyor...

Grayscale, Spot Bitcoin ETF’i İçin SEC’ye Bir Mektup Daha Gönderdi

Grayscale, SEC’ye spot Bitcoin ETF’ini onaylaması için yeni bir mektup daha gönderdi.

grayscale spot bitcoin etfi icin secye bir mektup daha gonderdi

Grayscale, SEC’ye spot Bitcoin ETF’ini onaylaması için yeni bir mektup daha gönderdi. 

Önde gelen dijital varlık yöneticisi Grayscale, bir spot Bitcoin ETF’i için zorlamaya devam ediyor. Şirket, 18 Nisan’da ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) kendi spot Bitcoin ETF başvurusunun neden onaylanması gerektiğine dair bir mektup daha gönderdi.

Şirket mektupta, yakın zamanda onaylanan Teucrium ürününün Grayscale’in spot Bitcoin ETF’inin onaylanmasına zemin hazırladığını söyledi. Söz konusu ürünün 1940 Yatırım Yasası’nın aksine, 1934 Menkul Kıymetler Borsası Yasası kapsamında onaylandığına dikkat çekildi. 34 Yasası, Grayscale’in ETF’ini başlatacağı çerçevedir.

Bir sektör yorumcusu, SEC’nin artık diğer tüm vadeli ETF’lerin onaylandığı mevzuat olan 40 Yasası arasındaki ayrımları kullanamayacağını düşünüyor. Benzer şekilde Grayscale de 34 Yasası uyarınca spot değil; vadeli işlemlere dayalı bir ürünün onaylanması durumda SEC’nin keyfi davranmış olacağını düşünüyor.

Vadeli ETF Daha Az Risk Teşkil Etmiyor

Şirket ayrıca, SEC’nin bir spot ETF’i onaylama konusunda öne sürdüğü piyasa manipülasyonu konusunu da ele aldı. Ona göre hem vadeli hem de spot bir ETF, verileri aynı kaynaktan aldığı için biri diğerinden daha az risk teşkil etmiyor. Mektupta konu hakkında şu ifadeler yer aldı:

“Hem spot hem de vadeli işlemlere dayalı Bitcoin ürünleri aynı temel Bitcoin piyasasına maruz kaldığından, temel piyasadaki herhangi bir dolandırıcılık veya manipülasyon her iki ürünü de aynı şekilde etkileyecektir (…) Bu nedenle, bu risklerin varlığı, diğer ürün için onay verildikten sonra bir ürüne onay verilmemesi için gerekçe teşkil edemez.”

Grayscale uzun süredir SEC’ye bir spot ETF’i için baskı kuruyor. CEO Michael Sonnenshein, bu süreçte SEC’e karşı yasal işlem de dahil olmak üzere tüm seçenekleri değerlendireceklerinin altını çizdi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x