Yükleniyor...

Grayscale 10 DeFi Altcoin’i İçerecek Yeni Fonunu Duyurdu

Grayscale CEO'su Michael Sonnenshein'e göre, dijital varlık yöneticisi Grayscale Investments, bir DeFi Fonu ve endeksi başlatıyor.

grayscale yeni defi fonunu duyurdu

Grayscale CEO’su Michael Sonnenshein’e göre, dijital varlık yöneticisi Grayscale Investments, bir DeFi Fonu ve endeksi başlatıyor.

Squawk Box’ta konuşan Sonneshein, firmanın DeFi varlıkları için mevcut yatırımcılarının yanı sıra geniş bir yatırımcı tabanından ilgi gördüğünü ve bunun sonucunda firmanın bir fonla birlikte kurumsal düzeyde bir endeks geliştirdiğini açıkladı. 

Fon, yatırımcılara tek bir yatırım aracı aracılığıyla DeFi protokollerine yatırım yapma olanağı verecek ve onlara Uniswap (UNI) ve Aave (AAVE) gibi önde gelen DeFi protokolleri de dahil olmak üzere DeFi varlıkları ile işlem yapma olanağı sağlayacak. Diğer varlıklar ise şu şekilde:

  • Compound (COMP)
  • Curve (CRV)
  • MakerDAO (MKR)
  • SushiSwap (SUSHI)
  • Synthetix (SNX)
  • Yearn Finance (YFI)
  • UMA Protocol (UMA)
  • Bancor Network Token (BNT)

Sonneshein, bunun Grayscale’in 15. yatırım aracı olacağını kaydetti. Firma şu anda Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto para birimleri için bir dizi fonun yanı sıra, bir dizi önde gelen kripto para birimine yatırım yapma imkanı sağlayan büyük bir sermaye fonu da sunuyor. Bu kripto para fonu, Bitcoin ve Ethereum fonlarını takiben yakın zamanda SEC’ye rapor veren bir kuruluş haline geldi.

Grayscale ayrıca ana Bitcoin fonunu (GBTC) bir Bitcoin ETF’sine dönüştürmek istiyor ve bunu başarmak için de BNY Mellon ile birlikte çalışıyor. Sonneshein Bitcoin ETF’si konusunda da yorum yaptı ve SEC’nin bir Bitcoin ETF’sini onaylamasının “olup olmayacağı değil, ne zaman olacağı meselesi olduğunu” söyledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner