Guggenheim Partners'tan Scott Minerd Bitcoin'den Çıktığını Açıkladı • Coinkolik
Yükleniyor...

Guggenheim Partners’tan Scott Minerd Bitcoin’den Çıktığını Açıkladı

Guggenheim Partners Global Baş Yatırım Sorumlusu Scott Minerd, şirketin Bitcoin’den çıktığını açıkladı.

guggenheim partnerstan scott minerd bitcoinden ciktiklarini acikladi

Guggenheim Partners Global Baş Yatırım Sorumlusu Scott Minerd, şirketin Bitcoin’den çıktığını açıkladı.

Pazartesi günü şirket, Bitcoin’den tamamen çıktığını duyurdu. Guggenheim Partners Global Baş Yatırım Sorumlusu Scott Minerd aynı zamanda 233 milyar dolarlık varlığa sahip olan Guggenheim Investments’ta da başkanlık görevini yerine getiriyor. Minerd geçtiğimiz Aralık ayında Bitcoin’in 400.000 dolar değerinde olması gerektiğini söylemişti. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bloomberg TV’de Guggenheim’ın henüz Bitcoin almaya başlayıp başlamadığı ve bu kararın “Fed’in olağanüstü politikasına ne kadar bağlı” olduğu sorusu üzerine şu cevapları vermişti:

“Bitcoin’e olan ilgimiz Fed politikasına ve devam eden yaygın para basımına bağlı.

Elbette, Bitcoin 10.000 dolar iken Bitcoin’e yatırım yapmaya başlama kararı aldık… Temel çalışmamız Bitcoin’in yaklaşık 400.000 dolar değerinde olması gerektiğini gösteriyor. Dolayısıyla, bugün bunu yapma imkanımız olsa bile, piyasayı izleyeceğiz ve ticaretin nasıl gittiğini, nihayetinde satın almamız gereken değerlendirmeyi göreceğiz.”

Minerd 400.000 dolarlık değerlemeye nasıl ulaştıklarını da açıkladı:

“GSYİH yüzdesi olarak altın gibi şeyler gibi kıtlığa ve göreceli değerlemeye dayanıyor. Biliyorsunuz, Bitcoin aslında altının birçok özelliğine sahip ve aynı zamanda işlemler açısından alışılmadık bir değere sahip.”

Mayıs ayında yaşanan büyük düşüş sonrası ise Minerd, Bitcoin’de büyük bir düşüş öngörmüş ve şunları söylemişti:

“Gerçek dip, tekniklere baktığınızda, 10.000 dolar gerçek dip olurdu, bilirsiniz, bu muhtemelen biraz aşırı, bu yüzden 15.000 dolar diyebilirim.”

CoinDesk’in haberleştirdiği açıklamaya göre Minerd, CNBC’ye Bitcoin piyasasını anlamadıkları için piyasadan çıktıklarını söyledi:

“Bir tahvil traderı olarak yıllar önce öğrendiğim tek şey, ne olduğunu anlamadığınızda piyasadan çıkın… Yani disiplin bana şimdi bunu tam olarak anlamadığımı söylüyor.”

Minerd ayrıca son zamanların gözde meme kripto varlığı SHIB hakkında da konuştu ve eğer Şubat ayında 1.000 dolarlık SHIB alsaydı, miktarın bugün yaklaşık 2.1 milyon dolar olacağını söyledi. SHIB, geçtiğimiz aylarda büyük bir yükseliş kaydederek 0.00000131 dolar seviyelerinden 0.00003042 dolar seviyesine kadar yükselmişti. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x