Güney Afrika, 2022’de Kripto Düzenlemelerini Getiriyor • Coinkolik
Yükleniyor...

Güney Afrika, 2022’de Kripto Düzenlemelerini Getiriyor

Güney Afrika, kripto varlık düzenlemelerini 2022’de getirmeyi planlıyor.

guney afrika 2022de kripto duzenlemelerini getiriyor

Güney Afrika, kripto varlık düzenlemelerini 2022’de getirmeyi planlıyor. 

Bloomberg’ün aktardığına göre ülkenin finansal düzenleyicisi olan Financial Sector Conduct Authority (FCSA) kripto varlık düzenlemelerini 2022’de getirmeyi planlıyor. Kurum özellikle Güney Afrika’da artan kripto dolandırıcılıkları karşısında yeterli yatırımcı koruması sağlayacak bir dizi kural oluşturmak istediklerini belirtti. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kurumun gözlerini kripto varlık düzenlemelerine çeken dolandırıcılıklar ise mağdurların milyarlarca dolar kaybetmesine neden oldu. Africrypt adlı bir projenin yatırımcılardan 3.6 milyar dolar değerinde Bitcoin çaldığı iddia ediliyor. 

FCSA’nın başkanı Unathi Kamlana konu hakkında Bloomberg’e bir takım açıklamalarda bulundu. Kamlana yatırımcıları riskten korumanın bir yolu olarak sıkı kripto gözetimini sürdürmeye istekli olduklarını söyledi. Ayrıca bu düzenlemelerin kripto varlık alım satımı ve dijital para birimi ile ülkenin finansal piyasaları arasındaki etkileşimle ilgili konuları yönetmeye yönelik hükümler içereceğini ekledi. Kamlana ayrıca, birçok düzeleyiciden farklı olarak, kripto varlıkların Güney Afrika’nın finansal istikrarı için önemli riskler oluşturmadığını söyledi. Kurumun kriptoyu bir para birimi olarak değil bir varlık olarak ele aldığını ifade etti. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x