Güney Afrika Düzenleyicisi, Binance Hakkında Uyardı • Coinkolik
Yükleniyor...

Güney Afrika Düzenleyicisi, Binance Hakkında Uyardı

Güney Afrika'nın finansal düzenleyicisi olan Mali Sektör Davranış Otoritesi (FSCA), yaptığı basın açıklamasında, halkı Binance Group ile iş yaparken dikkatli olmaya çağırdı.

binance 1

Güney Afrika’nın finansal düzenleyicisi olan Mali Sektör Davranış Otoritesi (FSCA), yaptığı basın açıklamasında, halkı Binance Group ile iş yaparken dikkatli olmaya çağırdı.

Düzenleyici, kuruluşun yetkisiz olduğunu belirtti. Bu da Binance’in ülkede herhangi bir aracı finansal hizmet sağlamasına izin verilmediği anlamına geliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

FSCA, kripto varlıkların Güney Afrika’da düzenlenmediğini ve yatırımcıları bir şeyleri ters gitmesi halinde paralarını kaybedebilecekleri konusuna uyardı.

Ağustos ayında da Güney Afrika bankası Absa, müşterilerinin Binance’e ödeme göndermesini engellemişti. Yerel döviz kontrol düzenlemeleri nedeniyle dijital varlıkların satın alınmasını yasakladığını iddia etti.

Binance, bu yıl birçok ülkenin kısıtlayıcı faaliyetleri sebebiyle çeşitli sıkıntılar yaşadı.

Kripto dostu olarak bilinen ülkelerde dahi çeşitli sıkıntılar yaşandı. Bu haftanın başında Singapur Para Otoritesi, borsayı yerel ödeme kurallarını ihlal etmekle suçladı.

Geçtiğimiz ay Güney Afrika Gelir Servisi, kazançları üzerinden %45’e kadar vergi ödemek zorunda kalacak olan kripto varlık kullanıcıları için daha katı vergi kuralları da duyurdu. Vergiden kaçmaya çalışanlar, hapis cezası dahi alabilirler.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x