Yükleniyor...

Güney Kore, İngiltere ve Bulgaristan, Kripto Yoluyla Vergi Kaçırdığından Şüphelenilen Kişileri Takip Etmeye Hazırlanıyor

Güney Kore, İngiltere ve Bulgaristan’ın vergiden kaçmak için dijital varlıkları kullandığından şüphelenilen kişileri takip etmeye hazırlandığı bildiriliyor.

guney kore ingiltere ve bulgaristan kripto yoluyla vergi kacirdigindan suphenilen kisileri takip etmeye hazirlaniyor

Güney Kore, İngiltere ve Bulgaristan’ın vergiden kaçmak için dijital varlıkları kullandığından şüphelenilen kişileri takip etmeye hazırlandığı bildiriliyor. 

Yerel bir gazetenin aktardığı habere göre Güney Kore’nin Ulusal Vergi Dairesi, vergilerden kaçınmak için kripto para birimleri gibi “yeni finansal ürünleri” kullanan kişileri takip etmek için Bulgaristan ve İngiltere ile daha fazla işbirliği yapmayı planlıyor. Güney Kore Ulusal Vergi Dairesi Başkanı Kim Dae-Ji, dijital varlıklar yoluyla “vergi kaçırmanın artışını” görüşmek üzere bu hafta Bulgaristan ve İngiltere’den vergi yöneticileriyle bir toplantı yaptı. Dae-Ji geçtiğimiz hafta da Birleşik Krallık Gelir ve Gümrük Komisyonu Başkanı Jim Harra ile; iki gün sonra Bulgaristan Ulusal Gelir Dairesi Direktörü General Rumen Spetsov ile toplantı yaptı. Görüşmeler ise vergi kaçakçılığından şüphelenilen kişilerden doğru ve kesin gelir bilgilerinin paylaşılmasına odaklandı.

Güney Kore, kripto varlıklara yönelik attığı olumlu adımlarla adından söz ettiren bir ülke olsa da kripto varlıkların vergilendirilmesi konusu, dijital varlıklar için sıkı bir düzenleyici sisteme sahip olması nedeniyle önemli bir konu olarak öne çıkıyor. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner