Yükleniyor...

Güney Kore, NFT’lere Vergi Uygulaması Getiriyor

Güney Kore Mali Otoritesi, NFT’leri vergilendirilebilir olarak ilan etti

kore

Güney Kore Mali Otoritesi, NFT’leri vergilendirilebilir olarak ilan etti. Geçtiğimiz gün Güney Kore Finansal Hizmetler Komisyonu (FSC), NFT’leri vergilendirmeye başlayacağını duyurdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

The Korea Herald’a göre, bu değişiklikle beraber gelecek yılın Ocak ayından itibaren 2.5 milyon won’u (2.102 dolar) geçen sanal varlıklardan elde edilen gelirlere %20 oranında vergi uygulayacak.

NFT’lere Vergi Geliyor

FSC Başkan Yardımcısı Don Kyu-sang, NFT’lerin Belirlenmiş Finansal İşlem Bilgilerine İlişkin mevcut kanun kapsamında sanal varlıklar olduğunu dile getirdi. Bu sebeple hükümet NFT’lerden vergi toplama hakkında sahiptir.

Fakat FSC’nin duyurusu önceki açıklamasından daha farklı. Mali Eylem Görev Gücü’nün (FATF) bir raporunda “NFT veya kripto koleksiyonlarının özelliklerine bağlı olarak sanal varlık olarak kabul edilmediği” ifade edildi. Bu kılavuzda FSC, kamuya açık bir biçimde NFT’leri düzenlemeyeceğini söyledi.

Ülkenin Maliye Bakanı Hong Nam-ki de NFT’lerin sanal varlık olup olmadığı konusunun hala muallakta yer aldığını söyledi.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x