Yükleniyor...

Güney Kore’de Düzenleyiciler Kripto Varlık İşletme Platformlarının Sıkıntılarına Kulak Asmıyor

Güney Koreli düzenleyiciler, kripto varlık endüstrisini düzenlemek maksadıyla borsalara, çalışmaya devam etmeleri için 24 Eylül'e kadar kayıt süresi verdi.

guney kore

Güney Koreli düzenleyiciler, kripto varlık endüstrisini düzenlemek maksadıyla borsalara, çalışmaya devam etmeleri için 24 Eylül’e kadar kayıt süresi verdi. Ancak borsalara göre bu süre son derece kısa.

Ülkenin blockchain kuruluşları, bu süreyi altı ay uzatmaya çağırdı. Ancak bu istek göz ardı edilmiş gibi görünüyor.

Ülkedeki mevcut düzenlemeler, küçük çaplı kripto varlık işletme platformlarının gerekli evrakları almasını ve Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikasını almasını zorlaştırıyor. Bu hafta gerçekleştirilen denetlemede bu durum açığa çıktı. Önde gelen 33 kripto varlık işletme platformunun hiçbirinde bankacılık sözleşmesi yoktu. Ayrıca kara para aklama karşıtı bir protokol de uygulamadılar. Yönetim ve güvenlik sorunları da hala çözülmüş değil.

Kore Fintech Derneği ve Halkın Gücü Partisi’nden milletvekili Cho Myung-hee, bugün erken saatlerde bir forum düzenledi ve katılımcıların yukarıda belirtilen nedenlerle sürenin ertelenmesini tartışmaya açtı. Haberlere göre Halkın Gücü Partisi’nden Temsilci Cho Myeong-hee ve Temsilci Chang-Hyun Yoon, raporlama süresinin uzatılmasını ve gayrimenkul ihraçlarından sorumlu olacak özel bir bankacılık sisteminin getirilmesini içeren ilgili yasa tasarılarını zaten önerdiler.

Kore Blockchain İş Geliştirme Derneği’nin Sanal Varlık İş Birliği Başkanı ve aynı zamanda Probit CEO’su Do Hyun-soo, konuyla ilgili şunları söyledi:

“24 Eylül’e kadar gerçek bir isimle kayıt olmak fiziksel olarak imkansız”

Kim Hyung-Joong gibi diğerleri, düzenleyicilerin son tarihi uzatma konusunda esneklik göstermemesi durumunda birçok borsanın kapanmasına yol açabileceğine inanıyor. Ancak yetkililer bu görüşü paylaşmıyor. Hükümet Politikası Koordinasyon Ofisi’ndeki Mali Politika Bölümü başkanı şunları söyledi:

“Yasal gereklilikleri karşılamayan işletmelerin işlerini büyütmeleri durumunda tüketici zararının artacağı endişesini göz ardı edemeyiz”

Finansal Hizmetler Komisyonu, borsaların yaklaşık bir yıl dört ay önce kabul edilen Özel Hüküm Yasası’na uyum sağlayamaması durumunda “ek bir altı ay daha vermenin hiçbir şeyi değiştirmeyeceğini” iddia etti.

Dolayısıyla, ülkedeki kripto varlık işlem platformları şimdilik kendi kaderlerine bırakılmış görünüyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x