Güney Kore'deki 24 Kripto Varlık İşlem Platformunun Faaliyetleri Durdurulabilir • Coinkolik
Yükleniyor...

Güney Kore’deki 24 Kripto Varlık İşlem Platformunun Faaliyetleri Durdurulabilir

Güney Kore Finansal Hizmetler Komisyonu (FSC), ülkedeki 24 kripto varlık işlem platformunun Eylül ayına kadar faaliyetini durdurabileceğini belirtti.

Guney Kore ve Kripto Para

Güney Kore Finansal Hizmetler Komisyonu (FSC), ülkedeki 24 kripto varlık işlem platformunun Eylül ayına kadar faaliyetini durdurabileceğini belirtti.

Güney Kore Finansal Hizmetler Komisyonu (FSC) tarafından yayınlanan bir basın açıklamasına göre, Asya ülkesinde faaliyet gösteren 20’den fazla kripto varlık işlem platformu, 4 Eylül’e kadar faaliyetlerini durdurabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Düzenleyici, Kore’deki toplam 63 kripto varlık işlem platformundan 24’ünün bir aydan kısa sürede kapanabileceğini kaydetti. Belirtilen sayı, aylar önce uygulanan çeşitli düzenleyici gerekliliklere henüz uymayan işlem platformlarıdır.

Kripto Varlık İşlem Platformları Yasal Gerekliliklere Uymadı

Altı ay önce FSC, ülke içindeki kripto varlık işlem platformlarının yılın erken döneminde yürürlüğe giren yasaya uymalarını talep etmişti. Daha sonra düzenleyici, bu borsalara Mali İstihbarat Birimi’ne (FIU) bir rapor hazırlamaları için 24 Eylül’e kadar süre vermişti.

Ancak, düzenleyicinin listelediği borsalar, Kore İnternet ve Güvenlik Ajansı’ndan (KISA) Bilgi Sistemi Yönetim Sistemi (BGYS) sertifikası almak için kendilerinden beklenen ilk şartı sağlayamadıkları için bu direktife uymadılar.

Ultimatomun bitmesine bir aydan az bir süre kala, lisansın onaylanması en az üç ay sürdüğü için 24 kripto varlık işlem platformunun direktife uyması zor olacaktır.

Basın açıklamasında ayrıca 18 kripto varlık işlem platformunun şu anda başvurularının incelenmekte olduğu, 21’inin ise KISA tarafından sertifikalandırılmış olduğu vurgulandı. Açıklamada, bu başvuruların ajans tarafından hala reddedilme olasılığının olduğu ve bu da operasyonlarının öngörülen tarihten sonra hala kapatılabileceği anlamına geldiği belirtildi.

Kripto varlık işlem platformu listesinde kayda değer bir platform ise Kore’deki Singapur merkezli DigiFinex’inin içeriyor. Listedeki diğer platformlar, ülke içindeki faaliyetlerini askıya alan birkaç küçük platform olarak gözüküyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x