Yükleniyor...

Güney Koreli Milletvekili, Bitcoin ve Ethereum Olarak Bağış Kabul Etmeye Başladı

Güney Koreli milletvekili Lee Kwang-jae, Bitcoin ve Ethereum olarak bağış kabul etmeye başladı.

guney koreli milletvekili bitcoin ve ethereum olarak bagis kabul etmeye basladi 4

Güney Koreli milletvekili Lee Kwang-jae, Bitcoin ve Ethereum olarak bağış kabul etmeye başladı. 

Lee Kwang-jae, Pazar günü kripto para birimlerinde bağış kabul etmeye başladığını duyurdu. Buna göre bağışlar, Bitcoin, Ethereum, Güney Koreli şirket Kakao’nun KLAY’i, medya odaklı zincir NEWS ve ödeme odaklı Paycoin olarak yapılabilecek. Ayrıca, Lee’nin internet sitesinde yer alan bilgiye göre bağışa ilişkin makbuzlar, NFT olarak verilebilecek. 

Bilindiği gibi kripto paralar, ülkedeki seçimler nedeniyle bir kampanya konusu haline geldi. Bu yolu izleyen siyasetçilerden biri olan Lee, Z kuşağını etkilemek için kripto para ve blokzinciri hamleleri atıyor. Diğer taraftan vatandaşlardan alınması planlanan kripto para vergisi de yine seçim nedeniyle 1 sene ertelendi.

Lee’ye ilk bağış, blokzinciri sektöründe yer alan isimsiz bir profesyonelden geldi. Bağışçı, blokzincirinin siyasete entegrasyonuna olan desteğini ifade etti. 

Daha önce aktardığımız üzere milletvekili, kripto para birimlerinde bağış almak için planlamalar yapıyordu. Bu planların gerçekleşmesiyle birlikte Lee, ülkede kripto para bağışı kabul eden ilk milletvekili oldu. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x