Güney Koreli Televizyon Kanalı KBS, 2022 Seçimleri İçin Metaverse'te Stüdyo Açtı • Coinkolik
Yükleniyor...

Güney Koreli Televizyon Kanalı KBS, 2022 Seçimleri İçin Metaverse’te Stüdyo Açtı

Güney Kore’nin ulusal kanalı Korean Broadcasting System (KBS), Seul’daki stüdyosunu Güney Koreli internet devi Naver’ın Zepeto metaverse’ünde yeniden yarattı.

guney koreli televizyon kanali kbs 2022 secimleri icin metaversede studyo acti 6

Güney Kore’nin ulusal kanalı Korean Broadcasting System (KBS), Seul’daki stüdyosunu Güney Koreli internet devi Naver’ın Zepeto metaverse’ünde yeniden yarattı. KBS bu yolla, 9 Mart tarihinde gerçekleşecek cumhurbaşkanlığı seçimlerinin kapsamını tanıtacak.

Stüdyo, şirketin orijinal stüdyosunun birebir kopyasından oluşuyor. Bu nedenle ziyaretçiler, şirketin setinin dijital bir kopyasını deneyimleyebilir, dolaşabilir veya fotoğraf çekebilir. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto varlıklar ve metaverse, Z kuşağı seçmelerinin oyunu alabilmek için önemli bir seçim kampanyası haline geldi. Daha önce Bitcoin ve Ethereum bağışı kabul etme hamleleri ile gündeme getirdiğimiz Demokrat Parti adayı Lee Jae-myung, Z kuşağı seçmenlerini teknolojiyi, kripto varlıkları ve metaverse’ü kullanarak kendine çekmeye çalışıyor. Lee, daha önce Bitcoin ve Ethereum ile bağış kabul etme hamlesini planlayarak ses getirmişti. Ardından Pazar günü yaptığı açıklama ile bağış kabulünün başladığını duyurdu. Lee bu hamle ile Güney Kore’de kripto varlıklar ile bağış toplayan ilk milletvekili oldu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x