Güney Kore'nin Başkan Adayının Seçim Kampanyasına Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) ile Katkıda Bulunmak Mümkün Olacak • Coinkolik
Yükleniyor...

Güney Kore’nin Başkan Adayının Seçim Kampanyasına Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) ile Katkıda Bulunmak Mümkün Olacak

Korea Times'ın haberine göre, Lee Jae-myung kripto parayla seçim kampanyasına katkı yapılmasını kabul edecek.

kore secim kripto

Korea Times’ın haberine göre, Lee Jae-myung kripto parayla seçim kampanyasına katkı yapılmasını kabul edecek. Başkan adayı ayrıca NFT yayınlayan dünyanın ilk başkan adayı olacak

Lee’nin kripto parayla ilgilenen destekçileri bu ay kampanyaya katkıda bulunmaya başlayabilecekler. Habere göre, bağışlanan tüm kripto paralar yerel bir borsa yardımıyla nakde çevrilecek. Politikacının kripto para birimi bağış toplama planı, aynı zamanda NFT’leri de içeriyor. Lee’nin kampanyasına bağış yapanlar, adayın kampanya vaatlerinin yanında fotoğrafını da içeren bir NFT alacak. Bu, Gyunggi eyaletinin eski valisini tarihte NFT yayınlayan ilk başkan adayı yapıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto para birimi planı, Lee’nin genç seçmenleri etkileme çabasının bir parçası. Kasım ayında yayınlanan bir ankete göre, 20 ila 40 yaş arasındaki katılımcıların %40,5’i kripto para birimlerine yatırım yaptıklarını söyledi.

Başkan adayı geçen ay, Seul Ulusal Üniversitesi’nde bir konferans verirken Güney Kore’nin küresel kripto para birimi sahnesine liderlik etmesini istediğini ve kriptoyu “inkar edilemez bir gerçek” olarak nitelendirdiğini söyledi. Lee ayrıca, kripto para birimlerinin vergilendirilmesinin gelecek yıla ertelenmesini desteklerken, kesinti limitlerini artırma sözü verdi.

1 Ocak’ta yayınlanan en son ön seçim anketi, Lee’nin muhafazakar Halkın Gücü Partisi’nin adayı Yoon Suk-yeol’a göre %4.6’lık oranla önde olduğunu gösteriyor. Seçiminin 9 Mart 2022’de yapılması planlanıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x