Yükleniyor...

Günün öne çıkan kripto paraları hangileri oldu? 9 Aralık 2023

Bitcoin'in (BTC) haftayı istikrarlı bir şekilde geçirmesi ışığında, hafta sonuna hareketli giren altcoin'lerde hangi kripto paralar ön plana çıktı?

yükseliş kripto öne çıkan

Bitcoin’in (BTC) haftayı istikrarlı bir şekilde geçirmesi ışığında, hafta sonuna hareketli giren altcoin’lerde hangi kripto paralar ön plana çıktı?

Kripto para piyasası yükseliş yönlü seyrini sürdürüyor. Bitcoin (BTC), haftayı önemli bir fiyat noktası olan 44 bin doların üzerinde tamamladı. BTC’nin yarattığı güçlü yapı, altcoin’lere güç oldu. Altcoin’ler, hali hazırda yükselişini sürdüren altcoin’ler, hafta sonuna bomba gibi başladı. Birçok altcoin, boğa piyasasının etkisini hissettirircesine yükselişler yaşadı.

Altcoin’lerin majörlerinden AVAX 32 dolara ulaşırken, popüler kripto para birimi ADA 0,60 dolara merdiven dayadı. Ayrıca memecoin’lerde de hareketlilik başladı.

Tüm bu piyasa süreçlerinin ve boğa etkisinin hissedildiği bugünlerde, günün dikkat çeken kripto para birimleri hangisi oldu?

Kazananlar listesi

En çok yükselen coin’ler listesinde son 24 saatte yüzde 26,94 artış gösteren Cardano (ADA) zirveye oturdu. Yüzde 20,44’lük artışla Immutable (IMX) ikinci sırada, yüzde 20,37’lik artışla Polkadot (DOT) üçüncü sırada, yüzde 19,78’lik artışla Avalanche (AVAX) dördüncü sırada ve son olarak yüzde 18,83’lük artışla Algorand (ALGO) beşinci sırada yer aldı.

öne çıkan kripto paralar

Kaybedenler listesi

En çok düşen coin’ler listesinin ilk sırasında Helium (HNT) yer aldı. HNT, son 24 saatte yüzde 5,10 düşerek zirveye yerleşti. Ardından, Optimism (OP) geldi. OP son 24 saatte yüzde 1,85 oranında değer kaybetti. Kripto piyasasındaki yükseliş ile birlikte düşüş yaşayan coin’ler azalmış durumda. Piyasa değerine göre ilk 100 kripto para birimi arasında yer alan UNUS SED LEO (LEO) yüzde 0,93 oranında düşüş yaşadı. Diğer taraftan FTX Token (FTT) ve Mantle (MNT) de yüzde 1’e yakın düşüş ile kaybedenler listesine dahil oldu.

düşen kripto paralar

Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x