Yükleniyor...

Hackerlar Kötü Amaçlı Yazılım Echelon ile Telegram Yoluyla Kripto Cüzdanlarına Yayılıyor

Siber suçlular, hızlı kar elde etmek için blok zinciri teknolojisine ve kripto para birimlerine yöneldiler.

telegram hacker

Siber suçlular, hızlı kar elde etmek için blok zinciri teknolojisine ve kripto para birimlerine yöneldiler. Bilgisayar korsanları kötü amaçlı bir yazılım olan Echelon’u kullanarak Telegram aracılığıyla kripto para cüzdanlarına yayılıyor.

Siber güvenlik araştırmacısı uzman, bilgisayar korsanlarının Telegram’ın otomatik indirme işleviyle Echelon kötü amaçlı yazılımını aktif olarak kullandığını keşfetti.

Bu kötü amaçlı yazılım, bir kullanıcının bilgisayarının veya mobil cihazının verilerini, gizliliğini tehlikeye atmak için çeşitli özelliklere sahip bir tür programlanmış mühendislik kodudur.

Kötü Amaçlı Yazılım Otomatik Olarak İndirilebilir

telegram

Bu kötü amaçlı yazılım, Telegram’ın otomatik indirme özelliğine bağlı olarak kullanıcılar için büyük bir risk oluşturur. Telegram yoluyla bir dosya alındığında, kötü amaçlı yazılım, kullanıcının bilgisi olmadan cihaza otomatik olarak indirir.

Uzmana göre, “Smokes Night” tutamacına sahip kullanıcı, virüslü bir dosyayı yorum yapmadan sohbet odalarına bırakarak Echelon kötü amaçlı yazılımını yayıyor.

Echelon’un bu sürümü birden fazla kimlik bilgisi çalma işlevine, etki alanı algılamaya ve bilgisayar parmak izine sahip oluyor. Ayrıca mağdurun cihazının ekran görüntüsünü almaya çalışıyor.

Uzman, kullanıcılara Telegram’ın otomatik indirme işlevini kapatmasını tavsiye ediyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x