Yükleniyor...

Harry Styles ve Adele’in Müzik Şirketi Ticari Marka Başvurusu Yaptı

Sony Music, Columbia Records adına ses, müzik dosyaları ve canlı performans odaklı NFT ticari marka başvurusu yaptı.

Harry Styles ve Adelein Muzik Sirketi Ticari Marka Basvurusu Yapti

Sony Music, Columbia Records adına ses, müzik dosyaları ve canlı performans odaklı NFT ticari marka başvurusu yaptı.

Sony Music, ticari amaçlı çalışmalarını ilerletmek için ilk kez NFT’leri kullanmıyor. Bu yılın başlarında, Solana merkezli NFT müzik pazarı Snowcrash ile bir ortaklık duyurmuştu. O dönemde Sony, Bob Dylan ve Miles Davis NFT’lerini yıl içinde yayınlamayı planladığını açıkladı.

Sony Music, Columbia Records NFT Pazarına Girecek

Harry Styles, Lil Nas X ve Adele gibi ünlü isimleri temsil eden Sony Music, indirilebilir ses ve müzik dosyaları ayrıca canlı performanslar için hayranların kimliğini doğrulama yöntemi olarak kullanmak adına NFT ticari marka başvurusu yaptı.

Uluslararası süperstarları temsil eden şirket, ticari marka avukatı Mike Kondoudis‘in tweetine göre Ağustos ayının sonunda Columbia Records adına başvuruda bulundu.

Sony’nin ticari marka başvurusu yaptığı uygulamada, NFT’ler şirketin indirilebilir ses, video kayıtları ve canlı performanslar için hayranların kimliğini doğrulamak için kullanılacak. Ayrıca, NFT bir tür kişiye özel bilet gibi olarak kullanılacak. Sony’nin hedefinin NFT kimlik doğrulamasını müzik endüstrisinde ana akım haline getirmek olduğu belirtiliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner