Yükleniyor...

Hazine Bakanı Yellen, Kripto ile Yaptırımlardan Kaçınmaya İlişkin Konuştu

Hazine Bakanı Janet Yellen, yaptırımlardan kripto kullanarak kaçınmaya ilişkin "önemli bir şey görmedik" dedi.

yellen

Hazine Bakanı Janet Yellen, yaptırımlardan kripto kullanarak kaçınmaya ilişkin “önemli bir şey görmedik” dedi.

ABD, Rusya’nın Ukrayna’yı işgaline yanıt olarak Rusya’ya birçok ekonomik yaptırım uygulamıştı. Yaptırımlar başladığı günden beri, Rusya’nın kripto ile yaptırımları delip delemeyeceği tartışma konusu oldu.

Janet Yellen, Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi’nde gerçekleştirilen bir toplantı esnasında “endişelendiğimiz bir kanal olsa da, şimdiye kadar kripto yoluyla önemli bir kaçınma görmedik” ifadelerini kullandı.

Yellen, Hazine Bakanlığı’nın durumu takip ettiğini belirterek, gerçekleşen büyük işlemlerin blockchain izleyicileri tarafından kolayca görülebileceğini ve özel analitik firmaları tarafından tespit edilebileceğini belirtti.

“Kriptoyu geniş ölçekte kullanmaya çalışmanın yapılması zor olan bir şey olduğunu düşünüyoruz”

ABD ve müttefikleri Şubat ayı sonlarında Rus merkez bankasının sahip olduğu 400 milyar dolarlık yabancı varlığı dondurdu ve ruble diğer para birimlerine göre değerinin büyük bir kısmını kaybederken, krizin de genişlemesini sağladı. Rus bankaları SWIFT ağından da çıkarıldı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner