Yükleniyor...

Her 226 Kişiden Biri En Az 1 Dolarlık Bitcoin’e Sahip

Yapılan araştırma, dünyadaki her 226 kişiden birinde en az bir dolarlık Bitcoin olduğunu ortaya koydu.

bitcoin

Yapılan araştırma, dünyadaki her 226 kişiden birinde en az bir dolarlık Bitcoin olduğunu ortaya koydu.

Kripto para sektörü son dönemlerde büyük sıkıntılar yaşasa da, Bitcoin ile etkileşime giren insan sayısı her geçen gün artış gösteriyor.

Bitcoin Sahipleri Artıyor

BitInfoCharts.com’un istatistiklerine göre 26 Ağustos itibariyle 35.257.206 kripto adresi en az bir dolar değerinde Bitcoin’e sahip.

Bu, küresel nüfusun yaklaşık %0.4’üne tekabül ediyor. Bu da her 226 kişiden birinde en az bir dolarlık Bitcoin olduğunu sonucun veriyor.

Elbette, bir kişinin birden fazla Bitcoin adresine sahip olduğu durumlar da söz konusu. Bir yatırımcının birden fazla adresinde en az bir dolarlık Bitcoin olabilir.

Kripto savunucuları, Bitcoin’i işlem kolaylığı, hızı ve düşük maliyetli transfer açısından fiat paralara tercih ediyor. Her geçen gün daha fazla kurumsal şirket, Bitcoin ile ilgileniyor.

1 dolar civarında Bitcoin’e sahip olan yatırımcıların büyük kısmının perakende yatırımcılar olduğu söylenebilir. Yatırımcılar FOMO sebebiyle 1 dolarlık da olsa BTC’ye sahip olmaya önem veriyor.

Aynı şekilde El Salvador’un Bitcoin’i kabul etmesi de cüzdan sayını artıran önemli bir katalizör olarak karşımıza çıkabilir.

Öte yandan Bitcoin hala volatilite ve düzenleyici belirsizlikle mücadele etmeyi sürdürüyor. Bu durum, varlığın benimsenmesinin önündeki en büyük etmenler arasında yer alıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner