Yükleniyor...

Her Yıl Gerçekleşiyor: Analist Benjamin Cowen, Bitcoin (BTC) Fiyatı için Eylül Ayına Dikkat Çekti

Analist Benjamin Cowen, Bitcoin'in (BTC) bu Eylül ayında boğa piyasasının geleceğini belirleyebilecek kritik bir testle karşı karşıya kalabileceğini söylüyor.

her yil gerceklesiyor analist benjamin cowen bitcoin btc fiyati icin eylul ayina dikkat cekti

Analist Benjamin Cowen, Bitcoin’in (BTC) bu Eylül ayında boğa piyasasının geleceğini belirleyebilecek kritik bir testle karşı karşıya kalabileceğini söylüyor. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Cowen, yeni bir strateji oturumunda, 2017’den bu yana her yılın Eylül ayında Bitcoin’in 20 haftalık hareketli ortalamayı test ettiğini veya ondan sektiğini ya da aşağı indiğini iddia ediyor:

“Ağustos aslında Bitcoin için oldukça iyi bir ay olabilir. Ama benim için daha ilginç olan Eylül. Niye? Çünkü son dört yıldır her Eylül ayında Bitcoin, 20 haftalık hareketli ortalamayı test ediyor.”

Cowen, Bitcoin 20 haftalık hareketli ortalamayı bir kez daha test ederse, piyasa katılımcılarının tepkisinin BTC’nin önümüzdeki aylardaki fiyat hareketini önceden haber verebileceğini söylüyor:

“Eylül’de olabileceğini düşündüğüm şey 20 haftalık bir test ve 20 haftalık bu test –eğer anlayabilirsek– Ekim’i takip eden önümüzdeki birkaç ay boyunca Bitcoin’in sahip olacağı yükseliş seviyesini araçsal olarak belirleyecek. Kasım, Aralık, belki Ocak, Şubat, Mart, Nisan – geçen yıl aynı şey. Şu anda iyimser mi olacağız yoksa birkaç ay sonra kutuyu mu tekmeleyeceğiz?”

Cowen, Bitcoin boğalarının şu anda 43.500 dolara yakın olan 20 haftalık hareketli ortalamada bir düzeltmeden endişe duysa da, BTC bu seviyeyi bir destek olarak tutabilirse yukarı yönlü hareketin gerçekleşebileceğini söylüyor:

“Dürüst olmak gerekirse, bu kötü bir olasılık değil çünkü… Bunu destek olarak tutarsak, o zaman iyi şeyler olur. 20 haftayı destek olarak tuttuğumuzda iyi şeyler olacak. Aradığım şey bu.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x