Yükleniyor...

Hilary Clinton, Bazı Kripto Borsalarının Ruslara Hizmet Vermeyi Durdurmaması Sebebiyle Hayal Kırıklığına Uğradı

ABD'nin eski başkan adayı Hillary Clinton, Rus kullanıcılara hizmet vermeyi reddeden kripto platformlarını eleştirdi.

clinton

ABD’nin eski başkan adayı Hillary Clinton, Rus kullanıcılara hizmet vermeyi reddeden kripto platformlarını eleştirdi. Clinton, platformların düzenleyici bir çerçeveye dahil edilmesi gerektiğini söyledi.

Rusya işgali devam ederken, Ukrayna Başbakan Yardımcısı Mykhailo Fedorov, dijital varlık platformlarının Rus kullanıcılarının blockchain adreslerini dondurmalarını istedi. Fedorov’a göre bu hamle Rusya’yı daha da zayıflatacak.

Clinton MSNBC’ye verdiği röportajda, bazı borsaların hala Rus kullanıcılara hizmet sağlaması sebebiyle hayal kırıklığına uğradığını söyledi.

“Bazı sözde kripto borsalarının özgürlükçü felsefe sebebiyle Rusya ile işlemlere son vermeyi reddettiğini görmek beni hayal kırıklığına uğrattı”

Clinton’a göre herkes Rusların ekonomik faaliyetlerini tecrit etmek için mümkün olduğunca bu doğrultuda hareket etmeli.

“Bu baskı kesinlikle Putin’i etkileyecek. Bence Avrupalılar ve Hazine Bakanlığı, kripto piyasalarının Rusya’ya kaçış imkanı sağlamasını nasıl önleyebileceklerini düşünmeli”

Binance ve Kraken, Rusya merkezli trader’lara hizmet vermeyi sonlandırmayı reddetmişti. Zira böyle bir hamle, kripto endüstrisi kavramına aykırı olacak.

Clinton daha önce de Biden yönetimine kripto sektörünü düzenlemesi için çağrı yapmıştı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner