Yükleniyor...

Hindistan Başbakanı, Ülkeleri Kripto Para Konusunda Birlik Olmaya Çağırdı

Avustralya Stratejik Politika Enstitüsü tarafından düzenlenen çevrimiçi siber güvenlik sempozyumunda konuşan Hindistan Başbakanı Narendra Modi, Hindistan’da hükümetin ve merkez bankasının yetki alanı dışında kalan dijital para birimlerini denetim gerektiren bir alan olarak nitelendirdi

Narendra Modi

Avustralya Stratejik Politika Enstitüsü tarafından düzenlenen çevrimiçi siber güvenlik sempozyumunda konuşan Hindistan Başbakanı Narendra Modi, Hindistan’da hükümetin ve merkez bankasının yetki alanı dışında kalan dijital para birimlerini denetim gerektiren bir alan olarak nitelendirdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Hindistan Başbakanı Modi, Bitcoin’in genç nesiller için bir tehdit oluşturduğunu ve hükümetin kripto para birimlerini düzenlemesi gerektiğini vurguladı.

Modi, kripto para birimleri ve Bitcoin ile ilgili şunları söyledi;

“Tüm demokratik uluslar bu konuda birlikte çalışmalıdır. Bitcoin gibi gençlerimizi şımartabilecek kripto paraların düzenlenmesi gerekiyor.”

Kripto Para Endüstrisi Hindistan’da Popüler Hale Geliyor

Kripto paralar, Hintli Y kuşağı arasında giderek daha popüler hale geliyor. Kripto para borsalarından elde edilen verilere göre, Hindistan’da küçük kasabalardaki yatırımcılar giderek daha fazla Bitcoin ve diğer dijital varlıklara yatırım yapıyor.

Başbakan Narendra Modi, yıl sonuna kadar kripto paralarla ilgili sert düzenlemeler getireceğini dile getirdi.

Hindistan Merkez Bankası başkanı Shaktikanta Das, kripto para birimleriyle ilgili düzenlenmediği takdirde finansal sistem için ciddi endişeler oluşturduğunu belirtti. Hindistan, gelecekte kendi resmi dijital para birimini kurmayı düşünüyor.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x