Yükleniyor...

Hindistan Kripto Paraları Yasaklamaya mı Hazırlanıyor?

Dijital kütüphane servisi Scribd'de ortaya çıkan bir belgeye göre Hindistan hükümeti kendi dijital parası Rupee hariç tüm kripto paralara yasaklamaya hazırlanıyor.

Hindistan Kripto Para Yasağı

Dijital kütüphane servisi Scribd’de ortaya çıkan bir belgeye göre Hindistan hükümeti kendi dijital parası Rupee hariç tüm kripto paralara yasaklamaya hazırlanıyor.

“Kripto Paraların Yasaklanması ve Resmi Dijital Paraların Düzenlenmesi” başlıklı belgede, kripto paralar resmi dijital para biriminin bir parçası olmayan, kriptografi kullanılarak üretilen ve dijital bir temsil sağlayan herhangi bir bilgi, kod, numara veya token olarak tanımlanıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Belgede, Dijital Rupee’nin merkezi hükümet tarafından yasal olarak onaylanacağı ve diğer tüm kripto paraların yasaklanacağı belirtiliyor. Yasakla birlikte Hindistan’daki hiçkimse kripto para madenciliği yapamayacak, üretemeyecek, elinde bulunduramayacak, satamayacak veya transferini yapamayacak. Öyleki kripto paralara ilgi gösterilmesinin bile yasaklanması söz konusu.

Ayrıca kripto paraların temelini oluşturan dağıtık defter teknolojilerinin, deney amaçlı diğer teknolojilerin, eğitim ve araştırma çalışmalarının bu yasaktan muaf tutulacağı belirtiliyor.

Belgenin resmi olarak onaylanmış bir belge olmadığının altını çizmekte fayda var. Ayrıca bu ayın başlarında Hindistan’ta kripto paraların alım satımını yasaklayan ve kripto paraları kullananlara 10 yıla kadar hapis cezasının getirilmesini öngören bir yasa üzerinde çalışıldığı iddia edilmiş, ancak daha sonra resmi makamlarca bu iddia yalanlanmıştı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x