Anasayfa Kripto Para Haberleri Hindistan Kripto Paraları Yasaklamaya mı Hazırlanıyor?

Hindistan Kripto Paraları Yasaklamaya mı Hazırlanıyor?

ABONE OL:google-news

Dijital kütüphane servisi Scribd’de ortaya çıkan bir belgeye göre Hindistan hükümeti kendi dijital parası Rupee hariç tüm kripto paralara yasaklamaya hazırlanıyor.

“Kripto Paraların Yasaklanması ve Resmi Dijital Paraların Düzenlenmesi” başlıklı belgede, kripto paralar resmi dijital para biriminin bir parçası olmayan, kriptografi kullanılarak üretilen ve dijital bir temsil sağlayan herhangi bir bilgi, kod, numara veya token olarak tanımlanıyor.

Belgede, Dijital Rupee’nin merkezi hükümet tarafından yasal olarak onaylanacağı ve diğer tüm kripto paraların yasaklanacağı belirtiliyor. Yasakla birlikte Hindistan’daki hiçkimse kripto para madenciliği yapamayacak, üretemeyecek, elinde bulunduramayacak, satamayacak veya transferini yapamayacak. Öyleki kripto paralara ilgi gösterilmesinin bile yasaklanması söz konusu.

Ayrıca kripto paraların temelini oluşturan dağıtık defter teknolojilerinin, deney amaçlı diğer teknolojilerin, eğitim ve araştırma çalışmalarının bu yasaktan muaf tutulacağı belirtiliyor.

Belgenin resmi olarak onaylanmış bir belge olmadığının altını çizmekte fayda var. Ayrıca bu ayın başlarında Hindistan’ta kripto paraların alım satımını yasaklayan ve kripto paraları kullananlara 10 yıla kadar hapis cezasının getirilmesini öngören bir yasa üzerinde çalışıldığı iddia edilmiş, ancak daha sonra resmi makamlarca bu iddia yalanlanmıştı.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

923BeğenenlerBeğen
404TakipçilerTakip Et
18,336TakipçilerTakip Et
613AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar