Yükleniyor...

Hindistan’daki Kripto Borsaları Rupi Mevduatlarını Durdurdu

Hindistan'daki CoinSwitch Kuber ve WazirX kripto para borsaları, devlet destekli transfer ağını kullanarak kripto para satın almak için rupi mevduatlarını devre dışı bıraktı.

hindistan kripto para islem hacmi

Hindistan’daki CoinSwitch Kuber ve WazirX kripto para borsaları, devlet destekli transfer ağını kullanarak kripto para satın almak için rupi mevduatlarını devre dışı bıraktı.

Hindistan’ın en büyük kripto borsalarından CoinSwitch Kuber ve WazirX dün rupi mevduatlarını durdurdu.

Hindistan’da banka transferlerini kolaylaştıran devlet destekli United Payments Interface’in (UPI) operatörü olan Hindistan Ulusal Ödemeler Kurumu’ndan (NPCI) konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı.

Bir Twitter kullanıcısı, Avijit Debnath, sosyal medya hesabı üzerinden borsayı hedef alarak “Hiçbir bilgi vermeden kapattınız. En azından ne kadar süreyle kapatılacağını bize bildirin” şeklinde paylaşımda bulundu.

15 milyondan fazla kullanıcısı olduğunu söyleyen CoinSwitch, yanıt vermedi.

Yetkililerden Konuyla İlgili Açıklama Gelmedi

hindistan anket kripto

Konuyla ilgili doğrudan bilgisi olan bir endüstri kaynağı, CoinSwitch’in UPI kabulünü durdurma kararının yasal belirsizlikten kaynaklandığını söyledi.

WazirX yaptığı açıklamada, UPI aracılığıyla mevduat tesisinin Aralık ayında devre dışı bırakıldığını söyledi, ancak ayrıntı vermeyi reddettiğini söyledi.

UPI üzerinden yapılan para yatırma işlemlerinin neden aksadığına dair CoinSwitch ekibi tarafından bir açıklama yapılmazken, WazirX ekibinin Twitter üzerinden yaptığı açıklama şu şekilde oldu:

“UPI şu an için kullanılamıyor. Tekrar kullanılabilir hale geldiğinde sizi haberdar edeceğiz. Bu arada, Hint rupisi yatırmak isteyenler için daha çok opsiyon sunmaya çalışıyoruz.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner