Yükleniyor...
Sponsored

Hindistan’daki Kripto Endüstrisi Açıklanacak Yeni Bütçeyi Bekliyor

Hindistan’daki kripto endüstrisi, yeni bütçe açıklaması konusunda umutlu olsa da bütçede kripto paralara yer verilmeyebilir.

hindistandaki kripto endustrisi aciklanacak yeni butceyi bekliyor

Hindistan’daki kripto endüstrisi, yeni bütçe açıklaması konusunda umutlu olsa da bütçede kripto paralara yer verilmeyebilir. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Hindistan Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman, 1 Şubat 2022’de ülkenin bütçesini sunacak. Konuşma, düzenlemeler hakkında ipuçları içerebileceği için merakla bekleniyor. Ancak bazıları, yaklaşan seçimler ve popülist politikalar nedeniyle, kripto varlıklar konusunda olumlu bir mesaj çıkmayacağını düşünüyor. Konuşma ise, yılın mali tonunu, devlet kaynaklarının nasıl tahsis edileceğini, vergilerin nasıl düzenleneceğini, servet eşitsizliğini azaltmak için hangi refah politikalarının uygulanacağını, büyümeyi artırmak için hangi sektöre yardım edileceğini ve en önemlisi, devletin bilançosunu ve dolayısıyla ekonominin belirlemesi açısından önem taşıyor. 

Ancak CoinDesk’in yer verdiği bir kaynağa göre, hükümet yetkilileri kripto varlıkların insanları oy vermeye teşvik edecek yapılar olmadığı için bütçe paketinden çıkmayacağını düşünüyor. Politika uzmanı kaynağa göre, beş eyaletin seçime gittiği Hindistan’da kripto varlıklar bir öncelik olmayabilir. 

Bütçe açıklamasında kripto varlıklara yönelik bir politika ortaya çıkması beklenmiyor. Bu nedenle, kripto varlıklara yönelik acil bir düzenleme gerçekleştirme olasılığı da oldukça düşük görünüyor. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x