Yükleniyor...

Hindistan’daki Kripto Endüstrisi Açıklanacak Yeni Bütçeyi Bekliyor

Hindistan’daki kripto endüstrisi, yeni bütçe açıklaması konusunda umutlu olsa da bütçede kripto paralara yer verilmeyebilir.

hindistandaki kripto endustrisi aciklanacak yeni butceyi bekliyor

Hindistan’daki kripto endüstrisi, yeni bütçe açıklaması konusunda umutlu olsa da bütçede kripto paralara yer verilmeyebilir. 

Hindistan Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman, 1 Şubat 2022’de ülkenin bütçesini sunacak. Konuşma, düzenlemeler hakkında ipuçları içerebileceği için merakla bekleniyor. Ancak bazıları, yaklaşan seçimler ve popülist politikalar nedeniyle, kripto varlıklar konusunda olumlu bir mesaj çıkmayacağını düşünüyor. Konuşma ise, yılın mali tonunu, devlet kaynaklarının nasıl tahsis edileceğini, vergilerin nasıl düzenleneceğini, servet eşitsizliğini azaltmak için hangi refah politikalarının uygulanacağını, büyümeyi artırmak için hangi sektöre yardım edileceğini ve en önemlisi, devletin bilançosunu ve dolayısıyla ekonominin belirlemesi açısından önem taşıyor. 

Ancak CoinDesk’in yer verdiği bir kaynağa göre, hükümet yetkilileri kripto varlıkların insanları oy vermeye teşvik edecek yapılar olmadığı için bütçe paketinden çıkmayacağını düşünüyor. Politika uzmanı kaynağa göre, beş eyaletin seçime gittiği Hindistan’da kripto varlıklar bir öncelik olmayabilir. 

Bütçe açıklamasında kripto varlıklara yönelik bir politika ortaya çıkması beklenmiyor. Bu nedenle, kripto varlıklara yönelik acil bir düzenleme gerçekleştirme olasılığı da oldukça düşük görünüyor. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner