Yükleniyor...

Hip Hop’ın Dev İsmi Russell Simmons, Efsaneleri NFT’lerle Anacak

Hip-hop şirketi Def Jam Recordings’in kurucusu Russell Simmons, Snoop Dogg öncülüğünde hip hop efsanelerinin yer aldığı bir NFT koleksiyonu çıkarıyor

nft satis

Hip-hop şirketi Def Jam Recordings’in kurucusu Russell Simmons, Snoop Dogg öncülüğünde hip hop efsanelerinin yer aldığı bir NFT koleksiyonu çıkarıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Russell Simmons, ünlü rapçi NFT koleksiyoncusu Snoop Dogg’un küratörlüğünü yaptığı, hip hop müzik endüstrisindeki öncülere odaklanan bir projeyle NFT pazarına giriyor.

Simmons, Salı günü bir Zoom görüşmesinde NFT alanına girmenin ardındaki motivasyonunu anlatarak şu ifadelere yer verdi;

“Hip hop’un kurucularının saygıyla yeniden anılması gerekiyor.”

Simmons ve Snoop Dogg, ilk olarak Ağustos ayında New York City’deki bir lansmanda “Masterminds of Hip Hop” isimli yeni bir NFT koleksiyonunun küratörlüğünü yaptı. Dijital NFT kartlarında Simmons, Snoop Dogg, Chuck D, Doug E Fresh, MC Sha-Rock, Grandmaster Caz, Eddie Cheeba gibi hip hop efsanelerinin animasyonlu görüntüleri ve ses klipleri yer alıyor.

Simmons, konuyla ilgili şu ifadelere yer verdi;

“NFT’ler müze kalitesindedir ve değeri artacaktır, ancak bu sanatçıların hikayeleri paha biçilemez.”

Simmons, NFT’lerle ilgili kitap ve belgesel dizisi yapmak istediğini söyledi. Simmons, 10 Ekim’de satışa sunulacak NFT koleksiyonunu listelemek için Paybby ve NFT pazar yeri Tokau ile ortaklık kurdu.

Dijital bir banka ve fintech şirketi Paybby’in web sitesindeki açıklamaya göre koleksiyonerler, kripto varlık satın almadan, takas etmeden kredi veya banka kartıyla Masters of Hip Hop NFT’lerini satın alabilirler. Bu, NBA Top Shot’ın ana akım koleksiyoncuları çekmesine yardımcı olan bir taktiktir.