Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Altcoin Haberleri Hollanda Maliye Bakanı ve Adalet Bakanı'nda Kripto Para Çağrısı!

Hollanda Maliye Bakanı ve Adalet Bakanı’nda Kripto Para Çağrısı!

ABONE OL:google-news

Hollanda Maliye Bakanı Wopke Hoekstra ve Adalet ve Güvenlik Bakanı Ferdinand Grapperhaus, 1 Temmuz’da yaptıkları açıklamada, hükümeti kara para aklama endişeleri üzerine kripto paraları ve belirli nakit ödemeleri düzenlemeye davet etti.

Yetkililer, kara para aklamayı kolaylaştırdıklarını iddia ederek hükümetin 3.000 Euro’dan fazla nakit ödemelerini yasaklanmasını, kripto paraları düzenlenmesini ve 500 Euro’luk banknotları yasaklamasını talep ediyor.

Hollanda Maliye Bakanı Wopke Hoekstra ve Adalet ve Güvenlik Bakanı Ferdinand Grapperhaus, 1 Temmuz’da parlamentoya “kara para aklama yaklaşımı” önergesini gönderdi.

Önergede polis, mali istihbarat birimi, mali bilgilendirme ve soruşturma hizmeti ve savcılık gibi mali düzenleyicilerin, ilgili makamların ve gözlemleyici grupların uygulama yetkilerinin artırılması isteniyor.

Önergenin onaylanması durumunda bankaların şüpheli müşterilere ilişkin bilgileri paylaşması gerekecek. Ayrıca Hollanda sınır ötesi kara para aklama ile mücadeleye adanmış bir Avrupa Birliği düzenleyicisinin kurulmasını savunacak.

Şu anda Hollanda kripto paraları yasal bir para olarak görmüyor, ancak geçen yıl bir Hollanda mahkemesi bir ceza ödeme davasında Bitcoin‘i (BTC) meşru bir “aktarılabilir değer” olduğuna hükmederek emsal bir karar verdi.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar