Anasayfa Altcoinler Hollanda Maliye Bakanı ve Adalet Bakanı'nda Kripto Para Çağrısı!

Hollanda Maliye Bakanı ve Adalet Bakanı’nda Kripto Para Çağrısı!

Hollanda Maliye Bakanı Wopke Hoekstra ve Adalet ve Güvenlik Bakanı Ferdinand Grapperhaus, 1 Temmuz’da yaptıkları açıklamada, hükümeti kara para aklama endişeleri üzerine kripto paraları ve belirli nakit ödemeleri düzenlemeye davet etti.

Yetkililer, kara para aklamayı kolaylaştırdıklarını iddia ederek hükümetin 3.000 Euro’dan fazla nakit ödemelerini yasaklanmasını, kripto paraları düzenlenmesini ve 500 Euro’luk banknotları yasaklamasını talep ediyor.

Hollanda Maliye Bakanı Wopke Hoekstra ve Adalet ve Güvenlik Bakanı Ferdinand Grapperhaus, 1 Temmuz’da parlamentoya “kara para aklama yaklaşımı” önergesini gönderdi.

Önergede polis, mali istihbarat birimi, mali bilgilendirme ve soruşturma hizmeti ve savcılık gibi mali düzenleyicilerin, ilgili makamların ve gözlemleyici grupların uygulama yetkilerinin artırılması isteniyor.

Önergenin onaylanması durumunda bankaların şüpheli müşterilere ilişkin bilgileri paylaşması gerekecek. Ayrıca Hollanda sınır ötesi kara para aklama ile mücadeleye adanmış bir Avrupa Birliği düzenleyicisinin kurulmasını savunacak.

Şu anda Hollanda kripto paraları yasal bir para olarak görmüyor, ancak geçen yıl bir Hollanda mahkemesi bir ceza ödeme davasında Bitcoin’i (BTC) meşru bir “aktarılabilir değer” olduğuna hükmederek emsal bir karar verdi.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.

En güncel gelişmeleri Telegram grubumuzdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik'te yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Buradaki yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.

Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapan, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı seven, araştırmacı, teknoloji aşığı Mekatronik Mühendisi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları

Anlık Piyasa Verileri

-
50.606,230.15%