Yükleniyor...

Hollanda Merkez Bankası, Binance’e 3.3 Milyon Euroluk Ceza Kesti

Kripto para piyasasında her geçen gün yeni bir gelişme gün yüzüne çıkıyor.

hollanda merkez bankasi binancee 3 3 milyon euroluk ceza kesti

Kripto para piyasasında her geçen gün yeni bir gelişme gün yüzüne çıkıyor. Bu kez Hollanda Merkez Bankası (De Nederlandsche Bank) ve Binance arasında bir gelişme yaşandı. Hollanda Merkez Bankası, lisanssız aracılık hizmetleri sunmasından dolayı Binance’e para cezası kesti.

Hollanda Merkez Bankası’ndan Binance’e Para Cezası Kesildi

Hollanda Merkez Bankası (DNB) yaptığı açıklamada, kripto para borsası Binance‘e lisanssız aracılık hizmetleri sunmasından dolayı 3.3 milyon euro para cezası uygulandığını açıkladı.

hollanda merkez bankasi binancee 3 3 milyon euroluk ceza kesti

Hollanda Merkez Bankası, gerekli lisansları almadan hizmet verdiği için Binance‘e 3.3 milyon euroluk ceza kesti.

Hollanda Merkez Bankası ve Binance arasında yaşananlar ilk olarak 21 Mayıs 2020’de başladı. Hollanda kripto para borsalarına lisans zorunluğu getirmişti. Ancak Binance, ülkede herhangi bir lisans almadı ve ceza ilk olarak 25 Haziran 2022’de verilmişti. Ancak Binance, bu karara itiraz ederek 2 Haziran 2022’de cezanın iptali için başvuruda bulunmuştu. Cezanın iptali kabul edilmedi.

Ayrıca kripto para piyasasına karşı herhangi bir sert adımı görülmeyen Hollanda’da geçtiğimiz nisan ayında Taylor Travel Management Group, BitPay ortaklığı ile ödeme seçenekleri arasına kripto paraları eklediğini duyurmuştu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x