Yükleniyor...

Holochain Kaç TL Oldu? Güncel HOT Fiyatı

holo hot usd grafigi holochain fiyat grafigi ve diger olcumleri

Bugün 1 Holo ne kadar1 Holo kaç TL oldu? 1 HOT coin kaç TL‘ye karşılık geliyor? Güncel Holo Chain (HOT) fiyat bilgisine detaylı verilerle anlık olarak bu sayfadan ulaşabilir, piyasaları yakından takip edebilirsiniz.

1 Holo (HOT):0.084558 TL TL
1 Holo (HOT):0.009369 $ Dolar
1 Holo (HOT):0,008106 Euro
Değişim (24s):3.92%
Hacim (24s):142,356,173 $ Dolar
Piyasa Değeri:1,669,717,493 $ Dolar

Şu anda 1 Holo 0.084558 TL TL‘dir. Ayrıca 1 Holo 0.009369 $ dolardır. 1 Holo karşılığında 0.084558 TL Türk Lirası veya 0.009369 $ dolar alınabilmektedir. Holo fiyatı son 24 saatte 3.92% değişim ile şu anda 0.084558 TL TL‘den işlem görmektedir.

Son 24 saatteki Holo hacmi 142,356,173 $ dolar ve kripto para biriminin piyasa değeri ise 1,669,717,493 $ dolardır.

Holo Chain (HOT) Fiyat Hesaplayıcı


Holo Chain (HOT) Fiyat Grafiği

Sorumluluk Reddi Beyanı: Veriler kripto para borsaları tarafından sağlanmaktadır ve kripto para borsalarının veya veri sağlayıcılarımızın belirttiği şekilde gecikmeli olabilir. Coinkolik herhangi bir verinin doğruluğunu kontrol etmez ve bu konudaki her türlü yükümlülüğü reddeder.

Holochain (HOT) Hakkında Merak Edilen Sorular

Holochain Nedir?

Geliştiricilere merkezsiz uygulamalar oluşturmaları için bir çerçeve (framework) sunan Holochain, veri merkezli Blockchain paradigmasını temsilci merkezli bir sisteme dönüştürmeyi amaçlayan bir platformdur.

Holochain, blok zinciri teknolojisinden daha hızlı performans gösterebilen dağıtık bir bilgi işlem ağıdır. Holochain’in Eşler arası (P2P) ağ iletişimi yoluyla sonsuz ölçeklendirme kapasitesine sahip olduğu iddia edilmektedir, böylece dağıtık uygulamalar eklendikçe, ağın performansında herhangi bir bozulma yaşanmıyor. Türk kripto para topluluğunun yakından takip ettiği HOT ise, Holochain ağının yerel kripto para birimidir.

Pek çok Blockchain projesi merkezsiz bir şekilde inşa edilir, ancak Holochain dağıtık bir ağ oluşturarak farklı bir yol izliyor. Bu yazımızda Holochain ağına, teknolojisine ve kripto para birimi HOT’a yakından bakacağız.

Holochain’in kurucu ortakları Arthur Brock ve Eric Harris-Braun, geliştirme ekibiyle birlikte,  yeni nesil ve blockchain üstü kurumsal düzeyde bir platform geliştirdiklerine inanıyorlar. Bu nedenle ağa Holochain adını verdiler. Holochain’de merkezsiz uygulamaları (dApps) ölçeklendirme ve barındırma konusunda herhangi bir sınır bulunmuyor. Holochain günümüzün dağıtık, bulut tabanlı bilişim teknolojileri altyapısı göz önünde bulundurularak oluşturulmuştur.

Holochain’in sisteminde gerçek bir küresel uzlaşma konsensüsü yoktur. Bunun yerine, ağdaki her bir temsilci esasen dağıtık hash tabloyla Blockchain’de sınırlı bir şekilde yönetilen ve saklanan özel bir fork tutar. Bu durum ölçeklenebilirlik sınırlarını ortadan kaldırırken, Holochain’de barındırılan dApp’lerin geleneksel Blockchain’lerden neredeyse her şeyden daha azıyla daha fazlasını yapabilmesini sağlıyor.

Holochain (HOT) ICO’su Ne Zaman Gerçekleşti?

Holochain’in toplam arzı 177,619,433,541 HOT ile sınırlı. HOT, dolar karşısında en yüksek seviyesini 29 Mayıs 2019 tarihinde USD bazında 0.00245 dolara ulaşarak kaydetti. HOT’un dolaşındaki arzı iseiçeriğimizin hazırlandığı 16 Ocak 2021 itibariyle 167,441,988,659 HOT seviyesindeydi.

Holochain’in HOT için düzenlediği halka arzda toplam arzın %75’i satıldı. Geriye kalan %25’lik kısım ise gelecekteki iyileştirmeleri ve geliştirmeleri finanse etmek için ekip tarafından tutuluyor. Holochain (HOT) halka arzında toplamda 30.202 ETH toplandı.

Holochain’i Farklı Kılan Ne?

Geleneksel bir Blockchain’de bilgi dağıtık bir ağ üzerinden kriptografik hash yoluyla saklanır. Bu ağın her üyesi küresel bir fikir birliğine sahiptir. Yani, her üye bağımsız olarak ağı bir bütün olarak doğrular ve bütünlüğünü korur. Bu, Blockchain teknolojisinin geleneksel veri/bilgi teknolojilerine göre önemli avantajlarından biridir.

Bununla birlikte, bu sistemin bazı zayıf yönleri bulunmaktadır. Blockchain’in tamamı ağın her bir üyesi tarafından doğrulanması gerektiğinden ölçeklenebilirlik sorunları ortaya çıkar. Kullanılan veri miktarı büyüdükçe herhangi bir zamanda Blockchain’de meydana gelebilecek saniye başına işlemlerin sınırı daha sınırlıdır. Bu, Bitcoin gibi birçok kripto para biriminin uzun işlem sürelerine ve düşük limitlere sahip olmasının nedeninin bir parçasıdır.

Holochain’in Teknolojisi

Bulut bilgi işlem 130 milyar dolarlık bir sektör. IBM gibi büyük sektörel oyuncular da Blockchain teknolojisine yönelik çalışmalarını hızlandırmış durumda. Öte yandan Dropbox gibi görece yeni girişimler, bu sektörde yıllık pazar payını 1,1 milyar dolara yükseltmeyi başararak ipi göğüsleyenler arasında yer alıyor.

Dropbox gibi, Holochain de birçok yönden bulut bilişim sektöründe önemli işler yapmayı başardı. Holochain, son on yılda geliştirilen en önemli teknolojilerden biri olan Blockchain’in ön saflarında yer alıyor, hatta geliştirici ekip Holochain’in “Blockchain’in de ötesinde” olduğunu iddia ediyor. Ancak Holochain projesi için her şey güllük gülistanlık değil, önünde pek çok engel var.

Öncelikle, bugün Dropbox’ın adını herkesin bilmesinin nedeni, bulut tabanlı depolama çözümü sunması değil. Çünkü önemli olan sadece teknoloji değil, Dropbox, bugüne kadar çok sıkı bir pazarlama kampanyasını yaparak faaliyetlerini agresif bir şekilde destekledi.

Ancak Holochain ekibi de tamamen eli boş girmiyor. Zira Holochain, 2019 yılının başlarında Next Block Group ile ortaklık kurarak kurumsal ve ticari ortaklıklarını geliştirmek adına adım attı.

“Holochain” İsmi Ne Anlama Geliyor?

Geliştiriciler, Holochain ismi için birkaç açıklama sunmaktadır. Holochain’in sistemi bir holograma benzer, böylece tutarlı bir bütün, ayrı ayrı bileşenlerden bir araya getirilir. Aynı şekilde ışık ışınları 3 boyutlu bir desen oluşturmak için etkileşime girer. Ek olarak, teknoloji işlevselliği için bütünsel kalıpları kullanmaktadır.

Holochain Ağında İşler Nasıl Yürüyor?

Dağıtık uygulamalar için Holochain platformunda ağın her bir üyesi veya temsilcisinin bir bütün olarak Blockchain’in çalışma kaydını tutması gerekmez. Aksine, her bir temsilci bu temsilcinin benzersiz kriptografik anahtarıyla etkileşime giren tekil bir Blockchain kaydını tutar. Bireysel temsilcisi Blockchain’ini temsil eden bir dizi daha küçük akımla beslenen bu Blockchain’in halka açık bölümünü temsil eden bir nehir düşünün. Bu temsilcilerden biri çevrim dışı kalırsa, esas olarak ana Blockchain’den ayrılırlar. Bununla birlikte, içerdiği verilerin bütünlüğü korunur.

Holochain’de Saniyede Kaç İşlem Yapılabilir?

Bu soruya geleneksel Blockchain ağlarına göre biraz daha farklı bir açıdan yaklaşılması gerekiyor.

Bu sorunun kısa cevabı sınırsızdır. Uzun cevabı ise saniye başına işlemlerin temel olarak Holochain’in doğası gereği anlamsız olmasıdır. Tek bir küresel uzlaşma sağlamak yerine Holochain’in dağıtık hash tablosu bireysel Blockchain’in sağladığı verilerin temel türünün ve geçerliliğinin kaydını tutar. Geliştiriciler bu protokolü dans stiline benzetiyorlar. Kalabalık bir dans pistine bakabilir ve derhal kimin tango yaptığını ve kimin dans ettiğini söyleyebilirsiniz. Bir seferde kaç kişi dans edebilir? Dans pistinin kaldırabileceği kadar. Gerçekleştirilen her bir dans hareketini takip etmek için merkezi bir güvenilir üçüncü tarafa ihtiyaç yoktur.

Holochain’de oluşturulan uygulamalar diğer Blockchain’lere kıyasla daha akıcı şekilde çalışıyor. Bu önemli bir şey gibi görünmese de, Blockchain’in en önemli vaatlerinden biri de hızdır.

Her milisaniyenin önemli olduğu için kripto madenciliği veya VR özellikli grafik kartının yüksek bir fiyat getirdiği video kartlarına bakın. Profesyonel bir oyuncu daha iyi ekipmanla bir rakiple karşı karşıya kalırsa yanıt süreleri daha hızlı olur ve büyük olasılıkla kaybeder.

Dolayısıyla, bir uygulama çerçevesi olarak Holo chain ağında saniyede yapılacak işlem için herhangi bir işlem limiti bulunmamaktadır. Bunu şunun gibi düşünebilirsiniz; İnsanlık saniyede kaç kelime konuşabiliyor? Her yeni insan doğduğunda bu sayı artar. Holochain için de durum aynıdır.

Holochain (HOT) Hangi Borsalarda İşlem Görüyor?

Holochain (HOT) nereden alınır? Holochain nasıl alınır? Makalemizin bu kısmında Holochain’in yerel kripto para birimi HOT’a nasıl yatırım yapılır bunu anlatacağız. Öncelikle HOT birçok kripto para borsasında çok çeşitli paritelerde işlem görüyor. HOT’un işlem gördüğü en popüler kripto para borsaları şu şekilde: Binance, Paribu, CEX.IO ve HitBTC.

USDT paritesi üzerinden HOT satın almak isteyen kullanıcılar Binance borsasındaki HOT/USDT işlem çiftini, TRY paritesi üzerinden HOT almak isteyenler ise Paribu borsasındaki işlem çiftini tercih edebilirler. HOT işlem hacminin yaklaşık %50’lik kısmı bu iki kripto para borsası gerçekleştiriliyor.

Ayrıca “Holochain (HOT) Nasıl Satın Alınır?” başlıklı rehberimiz aracılığıyla 4 adımda Holochain’i (HOT) nasıl satın alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Holochain’in (HOT) Kullanım Alanları Neler?

Holochain, çok çeşitli dağıtık uygulamaların geliştirilme sürecinde  kullanılabilir. Holochain kullanarak geliştirilebilecek uygulamalar çok geniş bir yelpazeye sahip Örnek vermek gerekirse Holochain ağı, sosyal medya uygulamaları, yönetim, organizasyon için kullanılır.

Holochain ağının kullanım alanlarına ilişkin fikir vermek açısından Holochain teknolojisini kullanarak oluşturabileceğiniz uygulamaların listesine göz atalım.

  • İşbirliği odaklı uygulamalar
  • Platformla ilgili uygulamalar
  • Sosyal medya uygulamaları
  • İlişki yönetimi uygulamaları
  • Tedarik zinciri odaklı uygulamalar
  • Kaynak yönetimi uygulamaları
  • İtibar sistemleri

Ve daha fazlası! Bu ve benzeri kullanım alanları sayesinde, aynı zamanda bir merkezsiz uygulama (dApp) platformu olan Holochain (HOT) Ethereum’a güçlü bir alternatif haline geliyor.

Holochain’e (HOT) Neden İhtiyacımız Var?

Halihazırda merkezsiz bir ağımız (Blockchain) var. Öyleyse neden Holochain’e ihtiyacımız var? Gelin Blockchain varken neden Holochain’e ihtiyaç duyuyoruz yakından bakalım.

Enerji verimliliği

Mevcut Blockchain ağlarının faaliyetlerini sürdürmeye devam edebilmeleri için çok fazla enerji tüketmeleri gerekiyor. Bu, uzun vadede, küresel ısınmanın çok önemli bir sorun haline geldiği dünya için büyük bir sorun olabilir.

Daha iyi bir yeni model

Holochain teknolojisi, gelişmiş aktarım ve veri depolama konusunda daha iyi bir model sunuyor. Akıllı telefonlar dahil olmak üzere uç cihazların (edge devices) ağın bir parçası olarak çalışmasını sağlamak için kullanılabilir. Öte yandan Holochain ağı Ethereum’un aksine ölçeklenebilirlik konusunda oldukça yetenekli.

Holochain uygulamaları

Holochain uygulamaları, Blockchain yerine Holochain’e ihtiyaç duymamızın bir başka nedeni olarak öne çıkıyor. Open-source framework yaklaşımı, bir genel ve özel ağ arasında köğrü kurarak boşlukları kapatmaya çalıştığı için benzersizdir.

Holochcain uygulamaları, her iki dünyanın da en iyi özelliklerini bir araya getiren büyük ölçüde yararlanan dağıtık çözümler sunuyor. Bu, zincirde oluşturduğunu dApp’lerin özelleştirilebilir, birlikte çalışabilir bir ağa sahip olduğu anlamına gelir.

Eşsiz bir şekilde yapılandırılabilir

Holochain’in varoluş amaçlarından biri de uygulamaların her birine kendi ağını sağlamaktır. Bu, her ağın ihtiyaçlarına göre kendilerini yapılandırma yeteneği sağlar.

Benzersiz yaklaşım, her uygulamanın standartlarına, protokollerine ve fikir birliği (konsensüs) algoritması tercihi yapabilir. Ayrıca, her uygulama, ağ performansını değiştirebileceği anlamına geliyor.

Holochain uygulamalarında yapılandırılabilen diğer önemli özellikler arasında esneklik, yönetişim ve gizlilik de bulunuyor. Holochain teknolojisinin harika bir merkezsiz uygulama çözümü olarak değerlendirilmesinin nedeni budur. Bu özelliği sayesinde Holochain, Ethereum, NEO ve diğer ağlardan ayrılıyor.

Güvenli

Holochain mimarisi, ağdai uygulamaların dApp’lara kıyasla daha güvenilir olmasını imkan sağlıyor. Her uygulama, kendi ekosistemi veya ağıyla sınırlıdır, bu da güvenlik sorunlarının üstesinden gelmeyi kolaylaştırıyor. Öte yandan geliştiriciler kısıtlama tercihlerini özelleştirebilir.

Holochain (HOT) TL fiyatı ne kadar?

Türkiye’nin lider kripto para haber platformu Coinkolik üzerinden en güncel kripto para verilerini takip edebilirsiniz. Bu sayfa üzerinden Holochain’in (HOT) anlık fiyat bilgisine ulaşabilir, Türk Lirası, ABD Doları ve Euro cinsinden fiyat verisini görüntüleyebilirsiniz.

Holochain (HOT) ile ilgili en son gelişmeleri nasıl takip edebilirim?

Söz konusu kripto paralar olunca günlük haberlerin, yaklaşan etkinliklerin ve sıcak gelişmelerin takibi çok önemli. Holochain (HOT) haberleri, sıcak gelişmeleri, yaklaşan etkinlikleri ve çok daha fazlasını Coinkolik.com’dan takip edebilirsiniz.