Yükleniyor...

Hong Kong’daki İade Yasası Tartışmaları Bitcoin’e (BTC) Yaradı!

Hong Kong’da zanlıların ana kara Çin'e iadesini kolaylaştıran yasal düzenlemenin süresiz ertelenmesine rağmen, yüz binlerce kişi sokaklara döküldü.

Hong Kong Bitcoin BTC

Hong Kong’da zanlıların ana kara Çin’e iadesini kolaylaştıran yasal düzenlemenin süresiz ertelenmesine rağmen, yüz binlerce kişi sokaklara döküldü. Ülkede şu anda ciddi bir huzursuzluk var ve göstericiler yasal düzenlemenin tamamen iptal edilmesini istiyor. Buna ek olarak göstericiler Hong Kong Özel İdari Bölgesi lideri Carrie Lam’ın istifa etmesi çağrısında bulunuyor.

Reuters’ın haberine göre, bazı Hong Kong’lu işadamları ana kara Çin’e iadeyi kolaylaştıran yasal düzenlemeden endişe duydukları için kişisel off-shore yoluyla servetlerini ülkeden çıkarıyorlar.

İnsanlar Bitcoin’e (BTC) Yöneldi

Protestoların başladığından bu yana, ülkedeki Bitcoin fiyatları Bitcoin’in küresel fiyat ortalamasının 75 ila 100 dolar üzerinde işlem görüyor. Dahası, Hong Kong son zamanlarda Çin ve ABD arasındaki ticari gerilimler nedeniyle büyük likidite sorunlarıyla karşı karşıya. Hong Kong vatandaşları, bu tür bir yasanın onaylanması durumunda daha yüksek sermaye çıkışını tetikleyeceğinden ve böylece likidite sorunun daha da büyüyeceğinden korkuyor.

Hong Kong’taki protestolar, LocalBitcoins’ten gelen verilerden de anlaşıldığı gibi, Hong Kong’daki Bitcoin ticaretinde büyük bir artışa neden oldu. Öyleki Hong Kong’daki Bitcoin fiyatı öncü kripto para biriminin küresel değerinden 100 doların üzerine kadar çıktı. BTC/HKD alım satım hacmi her geçen gün artıyor ve artan ekonomik belirsizlikten kaçmak isteyen insanların Bitcoin’e yöneldikleri görülüyor.

Yasal düzenleme şimdilik ertelenmiş olsa da Hong Kong’lu yetkililerinin kısa bir süre içinde yasal düzenlemeyi yeniden yasama meclisine onaylanmak üzere göndermek istedikleri bildiriliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner