Yükleniyor...

Hong Konglu Firma Kripto Paralar için Sigortalı Saklama Hizmeti Sunmaya Başladı

Çin, yatırımcıları ilk para tekliflerine (ICO'lar) yatırım yapmaya teşvik etmeyip, kripto para borsalarını yasaklasa da bu ülkede kripto paralara yatırım yapmanın mümkün olmadığı anlamına gelmiyor.

Kripto Paralar için Sigortalı Saklama Hizmeti

Çin, yatırımcıları ilk para tekliflerine (ICO’lar) yatırım yapmaya teşvik etmeyip, kripto para borsalarını yasaklasa da bu ülkede kripto paralara yatırım yapmanın mümkün olmadığı anlamına gelmiyor. Branding China Group (BC), ilgilenenlere kripto paralar için sigortalı saklama hizmetleri sunuyor.

Saklama hizmetinin sunulmaya başlandığı 1 Nisan’da BC tarafından yapılan duyuruyla açıklandı. BC, teknoloji yatırımlarıyla tanınanan bir ticaret ve varlık yönetimi şirketi, ancak son zamanlarda Blockchain sektörüne de büyük ilgi gösteriyor. Şirket tarafından sunulacak hizmet bölgede türünün ilk örneği olacak ve İngiltere merkezli sigortacıları kullanacak.

BC’nin Blockchain ile ilgili birçok şirketi var. En dikkate değerlerin arasında kripto para ticaret platformu Anxone ve OSL yer alıyor. OSL, “büyük likidite havuzlarına erişim” sunarken, OSL ise “kurumsal ticaret çözümleri paketi” sunuyor.

Bitcoin (BTC) gibi kripto para birimlerinin 2017 yılındaki güçlü boğa hareketi fiyatlara zarar verse de pek çok kurumsal şirket kripto para birimlerinin fiyatının uzun vadede artacağına inanıyor. Kripto para saklama hizmetleri fikrini araştıran tek şirket ise BC değil. 2018’in sonlarında piyasaya sürülmesi beklenen, ancak lansmanı ertelenen kripto para alım-satım ve saklama platformu Bakkt da benzer bir hizmet sunacak. Kripto para topluluğu Bakkt’ın lansmanı dört gözle bekleniyor.

Bununla birlikte, platformun şu anda düzenleyici konusunda belirsizlik içinde olduğu görülüyor. Bu durum ABD’nin kripto para birimi piyasalarını çevreleyen açık kurallar koymakta tereddüt ettiği gerçeği göz önüne alındığında şaşırtıcı değil.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner