Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Altcoin Haberleri HSBC'nin Kripto Paralarla İlgili İşlemleri Yasakladığı İddia Ediliyor!

HSBC’nin Kripto Paralarla İlgili İşlemleri Yasakladığı İddia Ediliyor!

ABONE OL:google-news

Bankalar, kripto paraların ortaya çıkmasından bu yana büyük bir kaygı içerisindeler. Başlangıçta, merkeziyetsiz para birimlerinin geçici bir gelişme olarak gören bankalar, artık onların yıkıcı bir güç olduğunun farkındalar ve dünyanın yedinci büyük bankası HSBC’nin kripto paralarla ilgili işlem yapan müşterilerinin hesaplarını engellemeye başladığı söylentisi gündeme bomba gibi düştü.

İngiltere merkezli çokuluslu finansal hizmetler devi HSBC’nin kripto para birimleriyle ilgili tüm işlemleri engellediği iddia ediliyor. Yasağın gerekçesi ise kripto para birimlerinin çok değişken / yüksek volatiliteli olmaları.

HSBC’nin kripto para birimleriyle ilgili işlem yapan müşterilerinin hesaplarına bloke koymaya başladığı iddiası ilk olarak Reddit kullanıcısı BlockHeart357 tarafından öne sürüldü. Müşteri hizmetleri temsilcisi ile görüştüğünü söyleyen Reddit kullanıcısı, hesaplarına bloke konulduğunu ve bankanın kripto para işlemlerinde kullanılan hesaplara bloke konulacağını söylediğini iddia ediyor.

HSBC Kripto para Yasağı

Benzer şekilde Twitter’dan da HSBC’nin uygulamasıyla ilgil tweet’ler atılıyor.

HSBC henüz konuyla ilgili bir açıklama yapmadı.

Zaman zaman bazı bankaların kripto para birimleriyle işlem yapan müşterilerinin hesaplarına bloke konulduğuna tanık oluyoruz. Bakalım HSBC de artık o bankalardan biri mi, hep birlikte bekleyip göreceğiz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar