Yükleniyor...

Hut 8 Mining Bitcoin Madenciliğinde Kazanan Tarafta

Kanadalı Bitcoin (BTC) madencisi Hut 8 Mining, piyasadaki oynaklığa rağmen uzun vadeli stratejisiyle kazancını artırdı.

Hut 8 Mining Bitcoin Madenciliginde Kazanan Tarafta

Kanadalı Bitcoin (BTC) madencisi Hut 8 Mining, piyasadaki oynaklığa rağmen uzun vadeli stratejisiyle kazancını artırdı.

Kripto piyasasında yaşanan değişim, artan ekipman ve elektrik maliyetleri madencilik yapan şirketlerin olumsuz etkilenmesine neden oldu. Bu durumu uzun vadede sürdürdüğü HODL stratejisiyle geride bırakan Bitcoin madencisi Hut 8 Mining ise Temmuz ayında rezervlerini genişletti.

Hut 8 Mining’in Bitcoin Rezervi Arttı

Alberta merkezli Hut 8 Mining’in uzun vadede kullandığı HODL stratejisi, ayı piyasası sırasında rezervlerini satan madencilerin önüne geçmesini sağladı.

Şirket, Temmuz ayında günde ortalama 10.61 BTC üretim hızında 330 Bitcoin üreterek toplam rezervini 7 bin 736’ya çıkardı. Firma tarafından yapılan açıklamada, aylık üretim oranının EHs başına 113.01 BTC’ye eşdeğer olduğu belirtildi.

Nasdaq ve Toronto borsalarında işlem gören Hut 8, endüstri verilerine göre halka açık şirketler arasında Bitcoin’in en büyük sahiplerinden biri olarak öne çıkıyor.

bitcoin madenciligi

Madencilik, BTC başına ortalama gelir önceki yılın ortalamasından dört kat daha fazla olduğundan 2021 yılında oldukça kazançlı bir iş olarak görülüyordu. 2022 yılında Bitcoin fiyatlarının düşmesiyle birlikte madenciler, düşük pazar ortamına satış yapmak zorunda kaldı.

Core Scientific, Argo Blockchain ve Riot Blockchain gibi diğer Bitcoin madencileri, ayı piyasası sırasında BTC varlıklarını azalttı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner