Yükleniyor...

Hyundai, NFT Koleksiyonunu Piyasaya Sürecek

Güney Kore merkezli çok uluslu otomotiv firması Hyundai, topluluk tabanlı NFT pazarına giren ilk otomobil üreticisi olacağını duyurmuştu.

Hyundai nft koleksiyon

Güney Kore merkezli çok uluslu otomotiv firması Hyundai, topluluk tabanlı NFT pazarına giren ilk otomobil üreticisi olacağını duyurmuştu. Şirket NFT koleksiyonunu bu hafta piyasaya süreceğini açıkladı.

Şirketin yaptığı açıklamaya göre, Hyundai Motor Company, haftaya resmi NFT web sitesi aracılığıyla ilk özel metamobilite NFT koleksiyonu olan Shooting Star’ı piyasaya sürecek.

Shooting Star NFT koleksiyonu, Hyundai’nin sektördeki ilk otomobil markası olmasını sağlıyor. NFT dünyasına giriş, Hyundai’nin x Meta Kongz adlı sınırlı sayıdaki koleksiyonuyla başladı.

Hyundai, NFT topluluğu için Discord ve Twitter’daki özel kanalların yanı sıra online topluluk için özel bir web sitesi oluşturmuştu. Şu ana kadar 127 bine yakın üyeye ulaşan şirket, Twitter’da da kısa sürede 86 bin kişiye ulaştı.

Şirket, NFT için çeşitli etkinliklere de ev sahipliği yapıyor. Üyeler kendi paylaşımlarını ve fotoğraflarını yayımlayarak topluluğa aktif olarak hizmet ediyor. Üyeler, beğendikleri paylaşımları satın alarak kendi işlerinde veya hobi amaçlı paylaşımlarında kullanıyor.

Hyundai Shooting Star NFT

9-10 Mayıs’ta Piyasaya Sürülecek

Hyundai, 9-10 Mayıs’ta ise resmi NFT web sitesinde 10 bin adet fotoğrafı Ethereum tabanlı “Shooting Star” NFT adıyla satışa sunacak. Şirket, güvenilir olmasından dolayı bu sistemi seçerken aynı zamanda gelecekte daha sürdürülebilir olması için de değiştirmeyi planlıyor.

Hyundai Global Pazarlama Direktörü Thomas Schemera, konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu:

“Shooting Star NFT’lerimizle Hyundai marka deneyimini metamobilite evrenine doğru genişletiyoruz. NFT üyelerimizin eğlenceye katılması için benzersiz fırsatlar yaratıyoruz. Metamobilite evreni konseptine dayalı daha benzersiz NFT’ler yaratmak ve ileriye dönük üyelikleri genişletmek için daha fazla avantajlar sunmayı planlıyoruz. Herkesi deneysel yolculuğumuzun bir parçası olmaya davet ediyoruz.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner