Yükleniyor...

Hyundai, Topluluk Tabanlı NFT’ler Yayınlayan İlk Otomobil Üreticisi Oldu

Güney Kore merkezli çok uluslu otomotiv firması Hyundai Motor, topluluk tabanlı NFT pazarına giren ilk otomobil üreticisi olacağını duyurdu.

hyundai NFT

Güney Kore merkezli çok uluslu otomotiv firması Hyundai Motor, topluluk tabanlı NFT pazarına giren ilk otomobil üreticisi olacağını duyurdu.

Hyundai Motor Twitter hesabı üzerinden CES 2022’de açıklanan “Metamobilite” konseptini yansıtan NFT evreni “Metamobility Universe”ü tanıtan kısa bir video paylaştı.

Hyundai’den NFT Hamlesi Geldi

hyundai NFT

Hyundai, Mayıs 2022’de piyasaya sürülecek NFT’lerden sınırlı bir koleksiyon oluşturmak için Meta Kongz NFT projesiyle iş birliği yaptığını duyurdu.

Şirket, 20 Nisan’da 30 sınırlı sayıda ‘Hyundai x Meta Kongz’ NFT’sini piyasaya sürecek. Hyundai Motor, NFT evrenini genişletmeye devam etmeyi, gelirleri projenin yönetimine ve topluluk üyelerine yönlendirmeyi planlıyor.

Şirket 15 Nisan’da, NFT Discord ve Twitter kanallarını açtı. Hyundai Motor’un topluluk üyeleriyle etkileşime girmesine ve NFT’lerin varlık değeri hakkında gerçek zamanlı güncellemeler sağlamasına olanak tanıyan resmi NFT web sitesi Mayıs ayında açılacak.

Konu hakkında konuşan Hyundai Motor’un Küresel Pazarlamadan Sorumlu Başkanı ve Müşteri Deneyimi Bölümü Başkanı Thomas Schemera şunları söyledi;

“Hyundai NFT Evreni, Hyundai marka deneyimini, özellikle MZ nesli ile tamamen yeni bir şekilde genişletecek ve hem gerçek dünyada hem de metaverse’te inovasyona olan bağlılığımızı daha da güçlendirecek. Kendi NFT’lerimiz aracılığıyla ‘Metamobility’yi tanıtmaktan ve bu yolculuğa ‘Meta Kongz’ ile başlamaktan son derece heyecanlıyız.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner