Yükleniyor...

ICE CEO’su Açıkladı: Bakkt Çok Yakın Bir Zamanda Piyasaya Sürülecek

Dün LedgerX’in fiziksel teslimli Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerini başlattığı haberi gündeme bomba gibi düştü.

Bakkt Bitcoin Vadeli İşlem Sözleşmeleri

Dün LedgerX’in fiziksel teslimli Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerini başlattığı haberi gündeme bomba gibi düştü. LedgerX’in fiziksel teslimli Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri denildiği zaman akla ilk olarak Bakkt’tan önce bu işe girmiş olması birçok kişiyi şaşırtmıştı.

LedgerX’in ilk fiziksel teslimli Bitcoin vadeli işlemlerini başlattığı iddiası ise daha sonra gelen haber ile yalanlanmış oldu. LedgerX’in, halen Amerika Birleşik Devletleri Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’ndan (CFTC) onay beklediği ortaya çıktı.

LedgerX’in Bakkt’tan önce fiziksel teslimli Bitcoin vadeli işlemlerini başlattığı iddiası üzerine Bakkt’ın ve New York Borsası’nın (NYSE) ana şirketi Intercontinental Exchange’ten (ICE) açıklama geldi.

Geçtiğimiz günlerde kullanıcı kabul testlerine başlayan Bakkt, ICE cephesinden yapılan açıklamaya göre ürününü çok yakın bir zamanda piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Katıldığı bir etkinlikte açıklamalarda bulunan ICE CEO’su Jeffrey Sprecher, “Yasal onaylamaları gözeterek çok yakın zamanda fiziksel Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerini başlatmayı planlıyoruz.” dedi.

Dünyanın dört bir yanındaki katılımcıların ihtiyaçlarına cevap verebilecek düzeyde bir ekosistem inşa ettiklerini ifade eden Sprecher, fiziksel Bitcoin ETF’lerinin piyasaya sürüleceği tarihe ilişkin ise herhangi bir detay vermedi.

Şu anda Bakkt, New York Finansal Hizmetler Departmanı’ndan (NYDFS) onay bekliyor ve gelen açıklamaya bakılırsa onay almaya son derece yakın.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x