Yükleniyor...

İddialara Göre Thodex CEO’su Özer, Şikayetlerini Geri Çekmeleri Karşılığında Müştekilere Para Yolluyor

Binlerce kişinin dolandırılarak mağdur edildiği kripto para borsası Thodex'in CEO'su Faruk Fatih Özer'le ilgili bir iddia ortaya atıldı.

thodex 1

Binlerce kişinin dolandırılarak mağdur edildiği kripto para borsası Thodex’in CEO’su Faruk Fatih Özer’le ilgili bir iddia ortaya atıldı. Sözcü’de yer alan habere göre müşteki avukatlarından Sinan Keskin, yurt dışında firari bulunan şirketin CEO’su Faruk Fatih Özer’in ve Thodex şirketinin avukatının kendileriyle iletişime geçtiğini ve uzlaşma istediklerini söyledi.

Avukat Sinan Keskin, şunları söyledi:

“Biz de buna istinaden uzlaşma görüşmelerini müvekkillerimizin hak ve menfaatleri gereğince yürüttük. Aynı zamanda müvekkillerimizden bu uzlaşmaya onay verdiklerine dair yazılı ve sözlü taahhüt aldık, muvafakat aldık. Buna istinaden geçen hafta perşembe günü müvekkillerimizin hesabına uzlaşmaya konu zarar miktarı yatırılmış olup, biz de tarafımızdan teyit ettik.”

Keskin açıklamasının devamında şunları söyledi:

“Birçok müvekkilimize ulaşmaya çalışıyoruz. Bir kısım müvekkillerimiz uzlaşma kapsamında zararlarının giderilmesini kabul etti. Biz de şikayetten vazgeçme dilekçelerini verdik. Tabi uzlaşma kapsamında zararları giderilen müvekkiller yakınlarına da bunları aktardılar. Aynı zamanda yeni vekaleten çıkartan müvekkillerimiz de var. Bunlarla ilgili uzlaştırma görüşmeleri devam ediyor. Faruk Fatih Özer ilk defa ödemeleri dosya kapsamında gerçekleştirmiş oluyor.”

Soruşturma Devam Ediyor

Avukat Sinan Keskin ayrıca şikayetten vazgeçmeyenler için soruşturmanın devam edeceğini vurguladı. Keskin konuşmasını şu sözlerle tamamladı:

“Ama birçok mağdur da uzlaşma anlamında olumlu bakıyor sürece. Olumlu bakmayanlar için de süreç devam edecektir. Geçen hafta itibariyle sadece 8 kişinin zararı giderildi. Bunların zarar miktarı da yaklaşık 2 milyon civarında. Bunlar banka hesaplarına yattı, biz de ofisimiz olarak teyit ettik bankaya yattığını.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x