Yükleniyor...

İleride Fiyatlanma Yaşaması Muhtemel En Ucuz 10 Altcoin

2021 yılında Bitcoin'le birlikte altcoin'lerde de ciddi fiyat artışları yaşandı.

altcoins 1200x900 1

2021 yılında Bitcoin’le birlikte altcoin’lerde de ciddi fiyat artışları yaşandı. Bu nedenle kısa bir önce piyasaya dahil olan yatırımcıların kendilerine servet kazandıracak yeni düşük fiyatlı altcoin’ler araması pek de şaşırtıcı değil. Bu yazımızda kripto para piyasasında ucuz maliyetli, yükseliş potansiyeline sahip kripto para birimlerine yakından bakacağız.

En ucuz coin fiyatları, en ucuz coin listesi, en ucuz coin madenciliği en ucuz coin’ler 2021 gibi sorular yatırımcılar tarafından sıklıkla soruluyor. Bu yazımızda önde gelen analistler tarafından seçilen ileride fiyatlanma yaşaması muhtemel kripto para birimlerine yakından bakacağız.

1- Basic Attention Token (BAT)

Paribu BAT Basic Attention Token


Basic Attention Token (BAT), medya tüketicilerinin çevrimiçi zamanını ve dikkatini izleyen blok zinciri tabanlı bir sistemdir. BAT üzerine inşa edilen Brave Ödülleri aracılığıyla, yayıncılara içerikleri için ödeme yapılmasına olanak sağlar. Bireyler Brave adlı yeni bir tarayıcı kullanabilir, reklamverenler belirli kullanıcı gruplarını daha verimli bir şekilde hedefleyebilir.

2017 yılının Mayıs ayında düzenlenen ön satışla piyasaya sürülen Basic Attention Token (BAT) Mozilla ve Firefox’un kurucu ortağı Brendan Eich tarafından geliştirildi.

330 milyar dolarlık dijital reklam endüstrisinin kullanıcıları, yayıncıları ve reklamcıları başarısızlığa uğrattığını belirten Brave Browser, Basic Attention Token’ın dijital reklam endüstrisindeki verimsizlilikleri ve gizlilik ihlallerine çözüm getirdiğini öne sürüyor. Şu anda halihazırda 25 milyonu aşkın kullanıcısı bulunan Brave Browser, Basic Attention Token ekosisteminin gelecekte daha da büyüyebileceğini gösteriyor.

2- Chainlink (LINK)

chainlink link fiyatinda durum ne dusecek mi yukselecek mi


Listemizin ikinci sırasında Chainlink yer alıyor. En popüler kripto para birimlerinden biri olan Chainlink, Ethereum tabanlı bir token’dır. Whitepaper’ında yer alan bilgilere göre Chainlink merkezsiz bir Oracle ağıdır. Oracle Blockchain ağlarına ve akıllı kontratlara dışarıdan bilgi sağlayan 3. parti hizmetlerdir. Chainlink de blockchain ağlarına veri sağlayan bağımsız bir oracle’dır.

Oracle’lar, blockchain ile “gerçek” dünya arasındaki veri akışı sağlayan kaynaklardır. Başka bir deyişle Chainlink, bağımsız blockchain projelerini gerçek dünya verileri arasında veri akışı sağlamayı hedefliyor. Chainlink, “birlikte çalışabilirlik ve bağlantı sorununu” çözmek için çalışıyor.

Basit bir şekilde özetlemek gerekirse Chainlink, zincir içi ve zincir dışı sistemler arasında bir ara katman yazılımı olarak değerlendirilebilir. Chainlink ekosistemi, LINK ağı ve LINK token etrafında inşa edilmiştir. Şu an için Ethereum blockchain’i üzerinde kurulu olan Chainlink gelecekte tüm büyük blockchain ağlarını desteklemeyi amaçlıyor.

Chainlink fiyatı, Chainlink (LINK) analizleri ve yorumları hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak için hazırladığımız “Yeni Başlayanlar için Chainlink (LINK) Nedir? Nasıl Satın Alınır?” başlıklı kapsamlı rehber içeriğe göz atabilirsiniz.

3- Chia (XCH)


Bir sonraki altcoinimiz ise Chia, 2021 yılının Mayıs ayında piyasaya sürüldü. Chia’yı Bitcoin’e çevre dostu bir alternatif olarak görüldü ve kısa bir sürede dikkatleri üzerine çekti. Chia’nın kurucusu Bram Cohen, daha önce BitTorrent ağının kurulmasına da katkı sağladı.

Chia, Proof-of-Work (PoW) konsensüs algoritması yerine Proof-of-space-time (PoST) konsensüs algoritmasını kullanıyor. Bu mutabakat algoritması sayesinde herkes bir bilgisayar aracılığıyla Chia madenciliği yapabilir. Ancak, XCH madenciliği yapmak istiyorsanız, ağın çalışması için bilgisayarınızın sabit diskinde yer ayırmanız gerekir. Ayrıca kısa bir süre önce Amazon, Amazon Web Services (AWS) kullanıcılarının artık bulut platformunda Chia madenciliği yapabileceğini duyurdu. Kripto para topluluğu bu haberi memnuniyetle karşıladı.

Piyasaya sürülmesinden bu yana oldukça volatil bir görünüm çizen Chia, ABD’de bir borsada halka açılmayı planlıyor. Chia hali hazırda şu kripto para borsalarında işlem görüyor: Huobi Global, Gate.io ve Kucoin.

4- Chiliz (CHZ)

Chiliz CHZ Token Paribu


En ucuz altcoin’ler rehberimizin 4. sırasında Chiliz’in CHZ’si yer alıyor. Malta merkezli bir proje olarak 2018 yılında piyasaya sürülen Chiliz, çok kısa bir süre içerisinde yaptığı partnerlik ve işbirlikleriyle oldukça ses getirmeyi başardı. Chiliz, spor, spor kulüpleri ve küresel taraftar kitleleri arasındaki ilişkiyi blockchain teknolojisini kullanarak arttırmayı hedefliyor. Bugün çok geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşan Chiliz’in amacı amacı, spor veya e-spor taraftarına takımlarının tokenize edilmiş hisselerini sağlamak, başka bir deyişle taraftarların spor kulüplerinde alınan kararlarda söz sahibi olmasına katkıda bulunmak.

Başka bir deyişle Chiliz, favori takımınızın aldığı belirli kararlarda söz sahibi olmanıza olanak sağlayan bir taraftar etkileşim platformu. Chiliz platformunun platform token’ı CHZ olarak adlandırılıyor. CHZ son bir yıl içerisinde %4.000’i aşkın yükseliş yaşayarak 0.02 dolar seviyesinden 0.94 dolara yükselmeyi başardı. Chiliz 2021 yılının Ağustos ayı itibariyle 0.3 dolar bandında işlem görüyor.

Chiliz aynı zamanda son dönemin trendlerinden biri olan NFT alanında faaliyet gösteriyor. Chiliz, Blockchain tabanlı Socios platformuyla entegre bir şekilde çalışıyor ve Socios’un şu anda FC Barcelona, ​​Manchester City, Juventus, Atletico de Madrid, Paris Saint-Germain, Galatasaray gibi Avrupa’nın köklü futbol kulüpleri için çıkartığı Fan Token’ları bulunuyor. Socios ve Chiliz gelecekte operasyonlarını Amerika kıtasında da genişletmeyi planlıyor.

CHZ coin nedir, CHZ coin kaç TL, Chiliz fiyatı, Chiliz yorumları ve daha fazlası hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için CHZ coin haberleri sayfamızı takip edebilirsiniz.

Sporseverler, Chiliz’i önümüzdeki aylarda kesinlikle daha da yukarıya taşıyabilirler. Her geçen gün daha fazla taraftarın Socios ve Chiliz platformlarına katılmasıyla ,Chiliz tokeni yükseliş trendine devam edebilir. Son olarak CHZ’nin listelendiği kripto para borsalarının sayısı her geçen gün artıyor. CHZ satın almak isteyenler için Chiliz (CHZ) şu popüler borsalarda listeleniyor: Binance, FTX Pro ve Paribu.

5- VeChain (VET)

vechain vet fiyatı ivme kazandu


Düşük maliyetli altcoin’ler ve kripto paralar listemizde ele alacağımız bir sonraki proje VeChain (VET). Kurumsal düzeyde faaliyet gösteren bir blockchain platformu olan VeChain, blockchain ağlarının akıllı sözleşme özelliği ile tedarik zincirlerini şeffaf hale getirmeyi amaçlıyor. Şanghay merkezli bir proje olan VeChain, IBM, Louis Vitton ve Alibaba’nın eski yöneticileri tarafından kurulan Çinli BaaS şirketi BitSe tarafından geliştirildi. Vechain geliştiricileri, akıllı sözleşmelerin ve blok zinciri teknolojisinin olanaklarını kullanarak sahte ürün pazarının yarattığı tehditleri tamamen ortadan kaldırmayı hedefliyor.” VeChain, Kurumsal çözümler için daha yüksek düzeyde ölçeklenebilirlik sunan Yetki Kanıtı (Proof-of-Authority) konsensüs algoritması üzerinde çalışıyor.

6- Zilliqa (ZIL)

zil


Zilliqa, saniyede binlerce işlemi işlemek için tasarlanmış halka açık bir blockchain platformudur. Günümüzde blockchain platformu ölçeklenebilirlik konusunda büyük sorunlar yaşıyor. Çünkü, bir ağ ne kadar genişlerse, o ağda mutabakata varmak bir o kadar zorlaşıyor ve bu nedenle kripto para biriminin ortalama saniye başına işlem oranlarında düşüşler görülüyor.

Sharding (ağın, işlemleri paralel olarak işleyebilen birkaç küçük bileşen ağına bölünmesi) kullanımı sayesinde, madencilik ağı genişledikçe Zilliqa’nın işlem oranı aslında artar. Teorik olarak Zilliqa, dünyanın en büyük ödeme işlemcisi olan Visa ile boy ölçüşebileceği ve hatta muhtemelen onu geride bırakabileceği düşünülüyor.

Platform aynı zamanda akıllı sözleşmeleri ve uygulama yazılımlarını destekleyecek şekilde tasarlanmıştır ve kullanıcıların merkezi olmayan borsalar, finansal algoritmalar, yüksek performanslı bilimsel bilgi işlem uygulamaları ve daha fazlasını oluşturmasına ve dağıtmasına olanak tanır.

Zilliqa nedir, Zilliqa coin geleceği, Zilliqa coin yorumları, Zilliqa coin analizler, Zilliqa coin kaç TL ve Zilliqa coin projesi hakkında daha detaylı bilgi için Zilliqa (ZIL) Nedir? Nasıl Alınır başlıklı rehber içeriğimize göz atabilirsiniz.

7- Uniswap (UNI)

uniswap


Uniswap, şu anda var olan en popüler merkezsiz kripto para borsasıdır. Merkezi borsaların aksine merkezsiz borsalar aracılığıyla kullanıcılar, “Müşterinizi Tanı” gibi doğrulama süreçlerine dahil olmadan kripto para alım satım işlemlerini gerçekleştirebilir, kendi kripto para birimini listeleyebilir veya bir platforma likidite sağlayabilir.

Uniswap merkezsiz borsalara çok iyi bir alternatif olarak karşımıza çıkıyor. Uniswap, işlem ücreti ve aracılar olmadan halka açık bir kripto para alım satım platformu olarak tasarlanmıştır. Fiyatları belirlemek için alıcıları ve satıcıları eşleştiren çoğu borsadan farklı olarak, Uniswap, matematik denklemlerini ve likidite havuzlarını kullanır.

Uniswap, kullanıcıların ERC-20 token’larını takas etmesine olanak sağlayan Ethereum tabanlı bir alım satım platformudur. 2020 yılının Mayıs ayında piyasaya sürülen Uniswap V2, doğrudan token takaslarına olanak tanıyor ve çeşitli teknik iyileştirmeleri barındırıyor.

Uniswap, Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’den ilham alan Hayden Adams tarafından geliştirildi.

Uniswap giriş, Uniswap exchange, Uniswap TL, Uniswap hesap açma, Uniswap grafik, Uniswap airdrop ve Uniswap projesi hakkında daha detaylı bilgi için Uniswap Nedir? Uniswap Nasıl Kullanılır? Uniswap (UNI) Nasıl Satın Alınır? başlıklı rehberimize göz atabilirsiniz.

8- Solana (SOL)

solana tokenize ftx apple tesla google


Solana, 2017 yılında, Dropbox için sıkıştırma algoritmaları üzerinde çalışmanın yanı sıra merkezsiz ve dağıtık sistemler alanında büyük bir deneyime sahip Qualcomm’un eski yöneticisi Anatoly Yakovenko tarafından kuruldu.

Anatoly, veri yapısı içinde zamanın geçişini kodlayan ve ortak katman 1 blockchain’inden daha yüksek ölçeklenebilirlik sağlayan güvenilir ve dağıtık bir protokol oluşturmak için CTO Greg Fitzgerald ve Eric Williams ile güçlerini birleştirdi.

Temmuz 2019 itibariyle Solana, lider yatırımcısı Multicoin Capital’in desteğiyle 20 milyon ABD Doları tutarında yatırım almayı başardı.

Solana, blockchain’in karşılaştığı en yaygın sorunlardan bazılarına yenilikçi çözümler sunuyor. Bu sorunlardan en önemlilerinden biri de ölçeklenebilirlik. Kripto para ve blockchain topluluğunda en sıcak konulardan biri olan ölçeklenebilirlik, insanların merkezsiz blockchain ağlarının Visa gibi merkezi ödeme sistemlerinin yerini alabileceğinden şüphe duymasının en büyük nedenlerinden biri.

2021 yılında muazzam bir performans sergileyen Solana, tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başarmış durumda. Solana nedir, Solana coin grafik, Solana coin kaç TL, Solana coin geleceği ve Solana coin projesi hakkında detaylı bilgi için Solana haberleri sayfamızı ziyeret edebilirsiniz.

9- Polkadot (DOT)

polkadot dot xrpyi xrp geride birakarak 4 siraya yukseldi


Polkadot, paylaşılan bir güvenlik sistemi tarafından korunan farklı blockchain ağlarının tek bir ağ içerisinde bağımsız olarak çalışmasını sağlayan bir blockchain protokolüdür. Ethereum’un kurucu ortağı ve eski CTO’su Gavin Wood tarafından kurulan Polkadot’un genesis bloğu Mayıs 2020’de piyasaya sürüldü.

Polkadot, kendisini farklı amaçlara hizmet eden blockchain ağlarını evrensel bir ağ altında toplamayı başarabilen yeni nesil bir blockchain protokolü olarak tanımlıyor. Tıpkı en büyük rakiplerinden biri olan Ethereum gibi Polkadot da internet monopollerini yıkmayı ve bireysel kullanıcıları ön plana çıkarmayı hedefliyor.

Polkadot, çapraz zincir uygulamaları denilen iki tür blok zinciri çalıştırmak üzere tasarlanmıştır. İşlemlerin kalıcı olduğu “relay chain” adı verilen ana ağ ve parachain adı verilen kullanıcı tarafından oluşturulan ağlar.

Polkadot coin geleceği, Polkadot parachain nedir, Polkadot coin nedir, Polkadot coin yorum ve çok daha fazlası hakkında bilgi edinmek için sizler için hazırladığımız Polkadot (DOT) Nedir? Yeni Başlayanlar İçin Polkadot Rehberi‘ne göz atabilirsiniz.

10- Avalanche (AVAX)

avax avalanche emin gür sirer
avax avalanche emin gür sirer


Avalanche, dünyaca ünlü bilgisayar bilimcisi, araştırmacı, blockchain uzmanı ve Cornell profesörü Emin Gun Sirer tarafından kurulan ve yönetilen bir kuruluş olan AVA Labs tarafından geliştirildi. Neredeyse başlangıcından bu yana dağıtık defter teknolojisi alanında çalışmalar yürüten Emin Gün Sirer, 2020 yılının Eylül ayında tüm araştırmalarının ve sıkı çalışmasının doruk noktası olarak Avalanche’ı başlattı.

Avalanche, blockchain endüstrisindeki en büyük ve en etkili yatırımcılardan Andreesen Horowitz ve Polychain Capital gibi VC firmalarından bir tohum yatırım turunda 18 milyon dolar topladı. Ardından, token oluşturma ve AVAX’ın halka açık satışını takiben 42 milyon dolar daha toplamayı başardı. Sadece 5 saat içerisinde 42 milyon dolar toplamayı başaran Avalanche, henüz daha ilk günlerinde bile kendisini kanıtlamayı başardı.

Avalanche, daha hızlı, daha uygun maliyetli ve genel olarak daha verimli bir ağ sunma hedefiyle başlatıldı. 2020 yılının Temmuz ayında ön satışı gerçekleştirilen proje, 2021 yılının Ağustos ayı itibariyle 3 milyar dolarlık piyasa değeriyle en değerli 45. kripto para projesi konumunda.

Bu yazımızda okuyucularımızdan gelen en ucuz coin hangisi, en ucuz altcoin’ler, en ucuz kripto paralar, en ucuz coin hangisi 2021 gibi soruları yanıtladık. Bu projeler hakkında merak ettiklerinizi ve sorularınızı yorumlar kısmından bize ulaştırabilirsiniz.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Coinkolik.com reklamlarla veya reklam verenlerle etkileşiminize bağlı olarak internet sitesinde görüntülenen reklamlardan gelir elde edebilir. Coinkolik.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla yapılmaktadır. Bu yüzden, Coinkolik.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Coinkolik.com onayından bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler kullanıcı sorumluluğundadır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x