Anasayfa Bitcoin (BTC) İlk Dönem Bitcoin Yatırımcısı Israrcı: Bitcoin 250 Bin Dolara Ulaşacak

İlk Dönem Bitcoin Yatırımcısı Israrcı: Bitcoin 250 Bin Dolara Ulaşacak

Tim Draper, 9 Ağustos’ta Yahoo Finance’a verdiği röportajda daha önce sıkça dile getirdiği Bitcoin fiyat öngörüsünü yeniden dillendirdi ve 2023 yılının ilk çeyreğinde Bitcoin’in 250 bin dolara ulaşacağını söyledi.

İlk dönem Bitcoin yatırımcılarından Draper, Bitcoin’in sığınılacak güvenli liman olma statüsünü kazanması için biraz daha beklenilmesi gerektiği görüşünde.

Bitcoin’in Konsolidasyon sürecinde beklediğinden fazla durduğunu ifade eden Draper ayrıca şunları söyledi:

“Fiyata etki edecek bir çok rakibin olacağanı düşünüyordum, fakat insanlar da Bitcoin’e alışma sürecinde çünkü Bitcoin merkeziyetsiz!”

Draper, katıldığı programlarda, verdiği röportajlarda 2023 yılında Bitcoin’in 250 bin dolara ulaşacağı öngörüsünü ısrarla dile getiriyor. Son olarak öngörüsünde bir ufak bir güncelleme yapan Draper, “2022 yılına kadar 250 bin dolara ulaşmazsa 2023’ün ilk çeyreğinde” değerlendirmesinde bulundu.

Mevcut veriler Draper’in fiyat öngörüsünde son derece uzak duruyor. CoinMarketCap’in verilerine göre Bitcoin, TSİ 18:00 itibariyle 11.768 dolardan el değiştiriyor.

Küresel ekonomideki hareketlilikler, uluslararası dengeler ve ticaret savaşları Bitcoin fiyatına olumlu yönde etki ediyor. Çin’in ulusal para birimi yuanda devalüasyona gitmesi ve yuanın ABD doları karşısında son 11 yılın en düşük seviyesini görmesi sonrası Bitcoin son 2 haftada yüzde 30 yükselmesine neden oldu. Bu tür gerilimleri devam etmesi ve hatta daha da şiddetlenmesiyle Bitcoin’in kanatlanıp, uçmaması önünde hiçbir engel bulunmuyor.

En güncel gelişmeleri Telegram grubumuzdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik'te yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Buradaki yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.

Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapan, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı seven, araştırmacı, teknoloji aşığı Mekatronik Mühendisi.

Yorum Yapın

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları