Yükleniyor...

IMF, Bahamalar CBDC’sinin Daha Fazla Güvenliğe İhtiyaç Duyduğunu Söyledi

Uluslararası Para Fonu (IMF), Bahamalar'ın "Sand Dollar" olarak bilinen CBDC'sinin daha fazla güvenliğe ihtiyaç duyduğunu söyledi.

IMF

Uluslararası Para Fonu (IMF), Bahamalar’ın “Sand Dollar” olarak bilinen CBDC’sinin daha fazla güvenliğe ihtiyaç duyduğunu söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

IMF, bugün yayınladığı bir incelemede, Bahamalar’ın “Sand Dollar” olarak bilinen CBDC’sinin amacına ulaşabilmesi için daha fazla erişime ve daha fazla güvenliğe ihtiyacı olduğunu kaydetti.

Ülkenin ekonomik ve mali politikasına ilişkin bir ankette IMF, dolaşımda olan CBDC’sinin yalnızca %0,1’i temsil ettiğini belirtti.

IMF, ülke merkez bankasının “siber güvenlik ve Sand Dollar ile ilişkili sistemlerin dayanıklılığı da dahil olmak üzere iç kapasiteyi güçlendirmeye devam etmesi gerektiğini” belirterek, şu anda “Sand Dollar’ı kullanak için sınırlı yollar” olduğunu vurguladı.

IMF’nin Bahamalar’dan sorumlu olan direktörü Philip Jennings, ülkedeki yetkililerin CBDC hakkında kamuoyunu bilgilendirme kampanyalarını genişletmeyi planladıklarını söyledi.

Bahamalar, CBDC konusunda dünyanın önde gelen ülkelerinden bir tanesi. Ülke, kısa bir süre önce vatandaşların vergilerini ödemek için CBDC kullanabileceğini açıklamıştı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x