IMF, Hükümetlerin Ortak Bir Kripto Politikası Olması Gerektiğini Savunuyor • Coinkolik
Yükleniyor...

IMF, Hükümetlerin Ortak Bir Kripto Politikası Olması Gerektiğini Savunuyor

Uluslararası Para Fonu (IMF), bu hafta yapmış olduğu bildirimde, "kapsamlı, tutarlı ve koordineli" bir küresel kripto politikası çağrısı yaptı.

imf

Uluslararası Para Fonu (IMF), bu hafta yapmış olduğu bildirimde, “kapsamlı, tutarlı ve koordineli” bir küresel kripto politikası çağrısı yaptı.

IMF yetkilileri Tobias Adrian, Dong He ve Aditya Narain, dijital varlıkların bu denli büyüdüğü bir ortamda, küresel bir kripto politikasını savunuyor:

“Kripto sektöründeki riskler, kripto varlıklarından, bunlarla ilişkili olan ekosistemden ve bunlarla ilgili işlemlerden finansal sisteme yönelik riskleri tam olarak ele alırken, faydalı olabilecek kripto uygulamaları için etkinleştirici bir ortam sağlarken, kapsamlı bir uluslararası standartlara sahip olmamızın gerekliliği ortaya çıkıyor.

Teknolojik, yasal, düzenleyici ve denetleme zorluklarının üstesinden gelirken sınır ötesi işbirliğine acil bir ihtiyaç var. Kripto için kapsamlı, tutarlı ve koordineli bir düzenleyici yaklaşım oluşturmak oldukça göz korkutucu bir iş. Ancak buna hemen şimdi başlarsak, teknolojik yeniliklerin getirdiği faydalardan yararlanırken, finansal istikrarı da koruyabiliriz”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde de daha önce kripto konusunda koordineli bir çalışma gerektiğinin altını çizmişti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x