Yükleniyor...

IMF, Yayınladığı Finansal İstikrar Raporunda Kripto Varlıklardan Söz Etti

Uluslararası Para Fonu (IMF) Finansal İstikrar Kurulu, kripto para birimlerinin artan şekilde benimsenmesinin, küresel ekonomiye yönelik riskleri arttırabileceğini açıkladı

imf 2

Uluslararası Para Fonu (IMF) Finansal İstikrar Kurulu, kripto para birimlerinin artan şekilde benimsenmesinin, küresel ekonomiye yönelik riskleri arttırabileceğini açıkladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

IMF, yayınladığı Küresel Finansal İstikrar Raporunda, gelişmekte olan ekonomilerde kripto varlıkların ve stablecoin’lerin benimsenmesinin ülkelerin makroekonomik ve finansal istikrarına meydan okuyabileceğini belirtti. IMF, risklerin şu anda kontrol altında olduğunu söylese de, düzenleyicileri kripto varlıkları izlemeye ve kontrol altında tutmaya çağırdı.

IMF, raporunda, kripto alanının büyümeye devam ettikçe ortaya stablecoin ve DeFi gibi “yeni risk kaynaklarının” ortaya çıktığını ifade etti. Ayrıca hacker faaliyetleri, tokenların ihracı ve dağıtımı konusundaki şeffaflık eksikliği ve volatilite dönemlerine operasyonların kesilmesi gibi risk noktalarını da belirledi.

“Şu ana kadar bu tür risklerden kaynaklanan kayıplar, küresel ve finansal istikrar üzerinde önemli bir etki yaratmadı. Ancak kripto varlıklar genişlemeye devam ettikçe, bu tip risklerin makro kritikliğinin artması muhtemeldir”


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x