Yükleniyor...

Immutable X (IMX), Bir Haftada %50 Oranında Yükseldi

Dijital varlık piyasalarının çoğu düşüş eğilimi gösterirken, NFT sektörüne odaklanan bir altcoin yükseldi.

imx

Dijital varlık piyasalarının çoğu düşüş eğilimi gösterirken, NFT sektörüne odaklanan bir altcoin yükseldi.

Immutable X (IMX), kullanıcılara neredeyse anında, düşük ücretli işlemler sağlamayı amaçlayan Ethereum NFT’leri için bir ölçeklendirme çözümüdür. Projeye göre Immutable X motoru saniyede 9.000 işleme izin veriyor. Projenin yerel token’ı olan IMX ise stake etme, ücretler ve yönetim için kullanılabilir.

Geçen hafta, Immutable X, devlet destekli Singapurlu holding şirketi Temasek tarafından yönetilen 200.000.000 dolarlık bir finansmana kilitlendi. Fon artırımı haberlerinin ardından IMX, bir haftadan kısa bir sürede %79’luk bir artışla 7 Mart’ta 1,10 dolardan 13 Mart’ta 1,97 dolara sıçrayarak oldukça büyük bir ralli başlattı. Aynı zaman diliminde, Bitcoin ve Ethereum neredeyse tamamen yatay işlem gördü.

Yazının yazıldığı sırada IMX, gün içinde düşüşle 1.69 dolar olarak fiyatlandırıldı, ancak yine de haftada yaklaşık %50 arttı. Bir basın açıklamasına göre Immutable X, küresel genişleme planları üzerinde çalışmak, büyümesini hızlandırmak ve şirketin oyun geliştirme departmanı olan Immutable Gaming Studio’yu ölçeklendirmek için yeni sermayeyi kullanacak.

Şu anda Immutable X üzerine inşa edilen şirketler arasında GameStop, TikTok, Opensea, Ember Sword, Illuvium, GreenPark Sports ve Gary Vee (Vee Friends) bulunuyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner