Yükleniyor...
Sponsored

İngiliz Bankacılık Devi Lloyds, Kripto Varlık Uzmanı Arıyor

İngiltere'deki Lloyds Banking Group, bir dijital para birimi ve inovasyon üst düzey yöneticisini işe almak istiyor.

TELEMMGLPICT000219362741 trans NvBQzQNjv4BqVfKYF8F8biotmZZgOU3KXzVjzHypXi6fM6HNRKf2oe8

İngiltere’deki Lloyds Banking Group, bir dijital para birimi ve inovasyon üst düzey yöneticisini işe almak istiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İş tanımına göre Lloyds, işin dijital para birimlerinin büyümesiyle uyumlu olduğunu ifade ediyor. Banka ayrıca kripto varlıkların hızla bir trend olduğunu belirtiyor. Banka, kripto varlıkların geleneksel finansa dahil olma potansiyeli olduğunu ve bu nedenle yeni girişimin ilerlemesine yardımcı olacak personel ihtiyacı olduğunu ekliyor.

Yeni personel, Ödemeler Likiditesi ve Takas ekibinin bir parçası olacak. Şube, gün içi ödemelerin likiditesinden ve takas riskinden sorumludur. Birim, bankanın 3 milyar sterlinlik yatırım çeken İnsanlar, Platformlar ve Veri girişiminin bir parçasıdır:

“Bir işletme olarak bu değişime ayak uydurmalı ve dijital para birimlerinde ödemelerin gerçekleşme hızını etkileyecek, likidite avantajları elde edecek ve bankalar için ödeme hizmetlerinin genişlemesini destekleyecek fırsatları araştırmalıyız.”

Başarılı adayın birincil sorumluluklarından bazıları, en son teknolojileri teşvik etmek ve yeni stratejik fırsatları belirlemek olacaktır.

Bankaya göre, kripto para sektörüne geçiş, düzenleyici netliğin iyileştirilmesi gibi çeşitli faktörler tarafından destekleniyor. Ayrıca banka, merkez bankalarının CBDC’lere olan ilgisini artırdığını, dijital varlıklara girmek için motive edici bir faktör olduğunu belirtiyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x