İngiliz Fintek Şirketi Revolut, WeWork Ofis Kirasını Bitcoin (BTC) ile Ödeyecek • Coinkolik
Yükleniyor...

İngiliz Fintek Şirketi Revolut, WeWork Ofis Kirasını Bitcoin (BTC) ile Ödeyecek

İngiliz fintek şirketi Revolut, WeWork ofis kirasını Bitcoin ile ödediğini duyurdu.

ingiliz fintek sirketi revolut wework ofis kirasini bitcoin btc ile odeceyecek

İngiliz fintek şirketi Revolut, WeWork ofis kirasını Bitcoin ile ödediğini duyurdu. 

Revolut ABD’deki en büyük ofisi olan WeWork çalışma alanının üyelik ücretini Bitcoin ile ödediğini açıkladı. Söz konusu ofiste şirketin 300 çalışanı yer alıyor. Şirket bu hamle ile tasarruf etmeyi ve kripto varlıklara olan bağlılığın altını çizmek istediğini söylüyor:

“Ödemelerin geleceğinde gerçek hayatta kullanım örnekleri olan kriptoya güçlü bir şekilde inanıyoruz. Kripto ile ödeme yapmanın avantajı, büyük uluslararası havale ücretleri talep eden aracılar olmadan neredeyse anında ödeme yapabilme yeteneğidir.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Revolut 2017’den bu yana kripto varlık alım satım hizmetleri sunuyor. Ancak bu yılın Mayıs ayında kullanıcıların Bitcoin’lerini kişisel cüzdanlara aktarmasına da izin vermeye başladı. Diğer taraftan şirket, kripto varlık hizmetlerine hız kazandırmak amacıyla sürekli olarak yeni kripto varlıklar ekliyor. 

Şirket ödemeyi ise WeWork’e kira ödemesinin dolar değerine eşdeğer miktarda Bitcoin göndererek yaptı. Şirket sözcüsü gerekli miktarda kripto varlığı alım satım platformu ortakları aracılığıyla kolayca alabildiklerini vurgularken, söz konusu platformun hangisi olduğu açıklanmadı. 

Fintek şirketi halihazırda 15 milyon kullanıcısına mal ve hizmetler için kripto varlıkları kullanarak ödeme yapmasına izin vermiyor. Ancak kripto varlıkların gündelik hayattaki kullanımları için çalışmalarda bulunduğunu ekliyor. 

WeWork, Nisan ayında kripto varlıkları bir ödeme yöntemi olarak kabul edeceğini duyurmuştu. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x