Yükleniyor...

İngiltere Hükümeti, Kripto Reklamlarına Kısıtlamalar Getirecek

İngiltere hükümeti, ülkedeki kripto reklamlarının incelemesinin artıracağını söyledi.

ingiltere kripto

İngiltere hükümeti, ülkedeki kripto reklamlarının incelemesinin artıracağını söyledi. İngiltere hükümeti, bugün kripto reklamcılığıyla ilgili kurallarını sıkılaştıracağını açıkladı.

İngiltere Maliye Bakanlığı’nın yaptığı basın açıklamasında, kripto varlıklardaki yeniliği desteklemeye istekli olduklarını ve daha verimli bir ödeme aracı sağlamak için stablecoin’ler gibi belirli ürünlerin potansiyelinin farkında olduklarını söyledi.

Kripto pazarlamasını finansal promosyonlar mevzuatı kapsamına gireceği belirtildi. Bu, nitelikli kripto varlıkların tanıtımının, hisse senetleri ve sigorta ürünleri için finansal promosyonların tutulduğu standartlarla aynı standartlar doğrultusunda Finansal Davranış Otoritesi (FCA) kurallarına tabi olacağı anlamına geliyor.

“Tüketiciler Yanıltıcı Reklamlara Maruz Kalmamalı”

kripto paralar

Maliye Bakanı Rishi Sunak konuyla ilgili şöyle konuştu;

“Kripto varlıklar, insanlara işlem yapmak ve yatırım yapmak için yeni yollar sunarak heyecan verici yeni fırsatlar sağlayabilir. Ancak tüketicilere yanıltıcı iddialarla ürünler satılmaması önemlidir.”

Aralık ayında, İngiltere Reklam Standartları Kurumu (ASA), kripto varlıklarının pazarlanması konusunda bir ‘kırmızı alarm’ uyarısı yayınlayarak tek seferde yedi ayrı kripto reklamını yasaklamıştı.

Reklamları kuralları ihlal ettiği düşünülen şirketler arasında eToro ve Coinburp ticaret platformları; EXMO, Luno, Kraken ve Coinbase borsaları; yanı sıra pizza zinciri Papa John’s’ta bulunuyordu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner