Yükleniyor...

İngiltere Yasadışı Finansmanla Mücadele İçin Yasa Tasarısı Sunacak

Prens Charles, İngiltere'nin yasadışı finansmanla mücadele için bir yasa tasarısı sunacağını açıkladı.

prens

Prens Charles, İngiltere’nin yasadışı finansmanla mücadele için bir yasa tasarısı sunacağını açıkladı. Prens Charles, Kraliçe katılamadığı için bugün ilk kez Kraliçe’nin Konuşmasını okudu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Konuşmada İngiltere hükümetinin yasadışı finansmanla mücadele için bir yasa tasarısı sunacağı söylendi ancak kripto para birimlerinden bahsedilmedi:

“Yasadışı finansmanla mücadele, ekonomik suçları azaltma ve işletmelerin büyümesine yardımcı olma yetkilerini daha da güçlendirmek için bir yasa tasarısı sunulacak. Güvenlik hizmetlerini desteklemek ve Birleşik Krallık’ı korumalarına yardımcı olmak için önlemler getirilecek.”

Konuşmada vurgulanması beklenen kripto paralardan net bir şekilde bahsedilmedi. Financial Times’ın Şubat ayındaki haberine göre, yeni yasa tasarısı hükümetin kripto varlıklarına el koyma yetkilerini ileriye taşıyacak.

Prens Charles konuşmasının başlarında, “Dijital pazarlar ve en büyük dijital firmalar için yeni rekabet kuralları oluşturmak için önlemler de yayınlanacak” dedi. Konuşma aynı zamanda ekonomiye ve son yaşam pahalılığı krizinin ortasında yaşam maliyetine yardımcı olmaya odaklanıldığını da vurguladı. Ayrıca, İngiltere Merkez Bankası enflasyonu hedefine döndürmeye odaklanacak.

Kraliçe’nin Konuşması, Birleşik Krallık’ta yeni bir Parlamento oturumunun başlangıcını işaret ediyor. Hükümet, yaklaşan hükümet politikasını ve yasama programını özetleyen içeriğini yazar ve onaylar. Konuşma bu yıl ilk kez Kraliçe’nin oğlu Prens Charles tarafından okundu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x