Anasayfa Bitcoin (BTC) İnsanlar Sadece Fiyat Yükseldiğinde Bitcoin Satın Alıyor!

İnsanlar Sadece Fiyat Yükseldiğinde Bitcoin Satın Alıyor!

Bitcoin satın almaya duyulan ilginin kripto para biriminin fiyatı arttığında ortaya çıktığı saptandı. Google aramalarına daha yakından bakıldığında “Bitcoin Satın Al” sorgusunun yalnızca Bitcoin’in fiyatının arttığı zamanlarda yüksek olduğu görülüyor.

Google Trends’den gelen veriler, geçen ay “Bitcoin Satın Al” sorgusunun hacminin yalnızca fiyat yükseldikten sonra arttığını ortaya koyuyor.

Google Trends Bitcoin Satın Al

Yukarıdaki grafikte görüleceği üzere, arama sorgusuna olan ilgi 3 Nisan’da zirveye ulaşmış ve Google Trends’de 100 puan almış. Bu, seçilen dönemde “Bitcoin Satın Al” sorgusunun en yüksek popülerliğe ulaştığı anlamına geliyor.

Aynı tarihte, Bitcoin fiyatı %26’lık bir artışla 5.300 dolar civarında işlem görüyordu. İki gün öncesinde ise 4.200 dolar civarında işlem görüyordu.

Bitcoin Fiyatı

Öte yandan, fiyatların düşmesi halinde insanların Bitcoin satın alma konusuna olan ilgilerinin azaldığı görülüyor.

Başka bir deyişle, insanlar, fiyatın aşağı doğru eğilimli olduğu dönemlerden ziyade eğilimin yukarı yönlü olduğu dönemlerde Bitcoin almaya daha istekliler. Bu durum insanların eksik olma korkusu (FOMO) olarak bilinen, fiyatta daha fazla bir artışı kaçırmamak için satın alım yapmak istediklerini doğruluyor olabilir.

Fiyatların düştüğü dönemlerde Bitcoin satın alma konusuna ilginin azalması belki de bu tür davranışları destekleyen başka bir göstergedir. Ek olarak, yakın dönemde Google’da Bitcoin’i en çok aratan ülkeler sırasıyla Nijerya, Hollanda, Güney Afrika, Avusturya ve İsviçre oldu.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için bizi Twitter’da ve Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram grubumuza katılın!

Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapan, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı seven, araştırmacı, teknoloji aşığı Mekatronik Mühendisi.

Yorum Yapın

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları

Anlık Piyasa Verileri

-
54.190,601.83%