Yükleniyor...

Intel, Yeni Madencilik Çipini Piyasaya Sürdüğünü Duyurdu

Intel, Blockscale ASIC olarak isimlendirilen ikinci nesil Bitcoin madenciliği çipinin piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

intel

Intel, Blockscale ASIC olarak isimlendirilen ikinci nesil Bitcoin madenciliği çipinin piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

Teknoloji devi bugün yaptığı açıklamada, yeni çipin daha fazla enerji verimliliği sağlayacağını ve 2022 yılının üçüncü çeyreğinde sevkiyata başlayacağını belirtti.

Piyasaya sürülen yeni çiğin temel özellikleri arasında özel bir güvenli Hash Algorithm-256 (SHA-256) ASIC işlemci, 580 GH/s’ye varan hash hızı ve 26 J/TH’ye kadar güç verimliliği, çip üzerinde sıcaklık ve voltaj algılama yer alıyor.

Accelerated Computing Systems and Graphics Group Blockchain ve Business Solutions genel müdürü Jose Rios konuyla ilgili şunları söyledi:

“Intel Blockscale ASIC, Bitcoin madenciliği şirketlerinin önümüzdeki yıllarda hem sürdürülebilirlik hem de hash rate ölçeklendirme hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak için önemli bir rol oynayacak”

Yapılan duyuruya göre, yeni cihazı satın almak için kaydolan şirketler arasında Argo Blockchain, Block Inc., Hive Blockchain Technologies ve GRIID Infrastructure yer alıyor.

Şirket, ilk nesil madencilik çipi Bonanza’nın piyasaya sürülmesiyle madencilik sektörüne adım attı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner