Yükleniyor...

IOTA, Mayıs Ayında Değerini %45 Artırdı

IOTA, son 24 saatte yüzde 13'den artışla fiyatını 0,4168 dolara getirdi.

IOTA Fiyatı

IOTA, son 24 saatte yüzde 13’den artışla fiyatını 0,4168 dolara getirdi. Bu ay içinde 0,2590 doları gören IOTA değerini %45 artırmış oldu. Ayrıca kripto para birimi ayrıca Kasım 2018’den bu yana ilk kez 0,40 doların üstüne çıktı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

IOTA şu anda 1.15 milyar dolarlık bir piyasa değeri ile piyasa değeri bakımından en iyi 15. kripto para birimi. Proje şu anda hemen önündeki Bitcoin SV’ye geçmek üzere arasındaki farkı hızla kapatıyor.

Son dönemdeki fiyat artışı IOTA’nın Nisan 2019’un başından bu yana ilk kez 100 günlük hareketli ortalama seviyesinin üzerine çıkmasına neden oldu. Çünkü projenin bir sonraki dönüm noktası 2019 fiyatının yaklaşık 0,40 doların üstüne çıkacağı yönündeydi.

Yükselişin Arkasındaki Nedenler

Elbetteki IOTA’daki artışın en önemli nedeni Bitcoin. Bitcoin son 7 günde yüzde 35 değer kazandı. Bununla birlikte IOTA’nın daha önce yavaş yükselişinden çıkmasına yardımcı olan bir dizi ortaklık söz konusu. Bu da yükselişi hızlandırdı.

25 Nisan 2019’da Austin City’nin resmi nakliye şirketi Twitter’dan IOTA ile bir ortaklık kurduklarını açıkladı:

29 Nisan 2019’da Reuters, Jaguar’ın sürücülerinin verilerini Jaguar ile paylaşmayı tercih ettikleri takdirde IOTA’da kripto para birimi ödülleri kazanmasını sağlayacak bir test yazılımına sahip olduğunu açıkladı. IOTA, Jaguar otomobillerine önceden oluşturulmuş ve paylaştıkları sürücü verileri için ödüllerini alabilecekleri bir cüzdan tasarlamaya çalışıyor. Jaguar, trafik sıkışıklığı, yakıt tüketimi ve engeller gibi verileri paylaşırlarsa “yardımcı araç sahiplerini” kripto para ile ödüllendirecek.

7 Mayıs 2019’da Ford’un proof-of-concept projesini tartışmak için IOTA laboratuarlarını ziyaret ettiği iddia edildi. Bu ziyaretin detayları henüz açıklanmamış olsa da başka bir büyük otomobil üreticisi ile ortak olma potansiyeli gerçekten IOTA’nın büyümesine yardımcı olacak.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x