Yükleniyor...

IOTA Yeni Cüzdanı Firefly’ı Nihayet Piyasaya Sürüyor

IoT kullanım durumlarına odaklanan IOTA DLT blok zincirinin geliştirilmesinin arkasındaki kar amacı gütmeyen IOTA Vakfı, en son güncellemesi olan Firefly cüzdanını gururla sunuyor.

firefly cuzdan iota

IoT kullanım durumlarına odaklanan IOTA DLT blok zincirinin geliştirilmesinin arkasındaki kar amacı gütmeyen IOTA Vakfı, en son güncellemesi olan Firefly cüzdanını gururla sunuyor.

IOTA Vakfı temsilcileri, son kullanıcı cüzdanlarının 2021’de tüm işlevleri birleştirmeleri gerektiğinden tüm kripto para ekosisteminin en önemli noktası olmaya devam ettiğini vurguladı: kripto depolama, swap, trade, NFT barındırma vb. Yeni Firefly bu iddialı hedeflere ulaşmak için tasarlanmıştır.

İlk olarak, Firefly parlak bir arayüze sahip sezgisel bir uygulama olarak tanıtıldı. IOTA’nın kurucu ortağı David Sonstebo, daha önce UX/UI tasarımı açısından Firefly’ın yeni standartlar belirleyeceğini iddia etmişti. IOTA’nın Firefly’ının her bir öğesi, günümüzde kullanıcıların kripto para cüzdanlarıyla etkileşimde bulunurken karşılaştıkları zorlukları ortadan kaldırmak için tasarlandı. Mimarisi “modüler” olarak tasarlandı ve bu nedenle anlaşılmasının kolay olduğu ifade ediliyor.

IOTA Vakfı’nın kurucu ortağı ve başkanı Dominik Schiener, Firefly’ın şu anda “kripto para cüzdanı” denen şeyi aşacağını belirtiyor:

“Bu sürüm, yaygın olarak kullanılan bir uygulama ekosistemi olarak IOTA’nın başlangıcını işaret ediyor. Firefly, cüzdan alanına yeni bir kullanılabilirlik ve esneklik standardı getirecek.”

Şifreleme, Yedekleme, Taşınabilirlik: Firefly’daki Yenilikler

IOTA Firefly’ın merkezinde iki kitaplık var: biri uygulama geliştirme için, diğeri güvenlikten sorumlu. Yeni cüzdan, şifreli yedeklemeler ve güvenli bellek alanları (yalıtılmış bellek yuvalarına yerleştirilecek hassas işlemler) ile korunmaktadır.

Firefly’ın işlemleri, selefi Trinity’den çok daha hızlı yetkilendirildi. Firefly kullanıcıları, patentli bir Stronghold yedeği ile birden fazla hesabı kolayca yönetebilir ve cüzdanlarını birçok cihaza geri yükleyebilir. Geliştirme ekibi, sohbet ve iletişim yönetimi modülleri, NFT depolama ve sorunsuz cüzdan entegrasyonu dahil olmak üzere, yakında tanıtılacak olan sisteme sayısız eklemeler yapıyor.


Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklam -
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x