Yükleniyor...

İran, ABD Yaptırımlarına Rağmen Kripto Para ile Ticarete Devam Ediyor

İran, kripto para birimlerini ABD'nin yaptırımlarını atlatmanın bir yolu olarak görüyor.

İran ABD Yaptırımları Kripto Para

İran, kripto para birimlerini ABD’nin yaptırımlarını atlatmanın bir yolu olarak görüyor. Dijital varlıkların ödemeler için giderek daha uygun bir seçenek haline gelmesiyle ülke bu alana giderek daha fazla önem veriyor ve bu da ABD yaptırımlarını kolayca atlatabilmesini sağlıyor. Buna karşın ABD bu konuda hiçbir şey yapabiliyor gibi görünmüyor. sosyal medya haberleri

İsviçreli şirketler yetkililerin mevzuat çıkarmasını bekliyor ve bazıları bunun çok da uzak olmadığına inanıyor. İsviçre-İran Ticaret Odası Başkanı Simon Fundel, önümüzdeki üç ila dört ay içerisinde kripto para ile ilk ticaret işlemlerinin gerçekleşeceğini beklediklerini söyledi.

Geçtiğimiz yıl, ABD Başkanı Donald Trump, İran’a ağır ekonomik yaptırımları uygulamaya koydu. Yaptırımlar sonrası İran’daki şirketlerin faaliyet göstermesi zorlaştırıldı. ABD yaptırımlarının ardından Avrupa Komisyonu meşru işletmelerin İran’da faaliyet göstermesini sağlamak için adımlar attı.

İran gibi Rusya da ABD yaptırımlarını atlatmak için kripto para birimlerini kullanmayı düşünüyor. Rusya’nın bunun için uzun zamandır arka tarafta araştırmalar yaptığı ve yakın gelecekte ulusal kripto para birimini çıkartmayı hedeflediği bildiriliyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x